آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265431
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1398 11:54
تعداد بازدید : 4661

احتمال ممنوعیت 5 ساله فناوری بازشناسی چهره در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در نظر دارد که استفاده از فناوری بازشناسی چهره در اماکن عمومی را تا 5 سال ممنوع کند.
undefined

فناوران- طرح مدیران اجرایی اتحادیه اروپا که در یک سپیدنامه 18 صفحه ای ارایه شده، در حالی مطرح شده که در سطح جهان مباحثات زیادی درباره استفاده از  فناوری بازشناسی چهره توسط نیروهای مجری قانون در جریان است.
کمیسیون اروپایی نیز گفته که به منظور محافظت از حریم خصوصی و حقوق داده شهروندان اروپایی، ممکن است قوانین سختگیرانه ای به اجرا بگذارد.
در بخشی از سند پیشنهادی مطرح شده در اتحادیه اورپا آمده  است: چارچوب های قانونی آینده، بر اساس قوانین موجود، می تواند گسترش یابد و شامل ممنوعیت استفاده از فناوری بازشناسی چهره در اماکن عمومی برای مدت محدود شود.
این سند می افزاید: در طول مدت ممنوعیت که بین 3 تا 5 سال خواهد بود، یک روش دقیق برای برآورد آثار این فناوری به همراه تصمیمات مدیریت ریسک های احتمالی آن، شناسایی و پیاده سازی خواهد شد.
البته در این سند، استفاده از این فناوری برای پروژه های امنیتی و تحقیق و توسعه استثنا شده و ممنوع نخواهد شد.
در سند یاد شده همچنین پیشنهاد شده که برای توسعه دهندگان و کاربران هوش مصنوعی نیز الزاماتی درنظر گرفته شود و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ملزم به ایجاد نهادهایی برای نظارت بر اجرای مقررات جدید شوند.
این سند پیشنهادی قرار است ماه آینده از سوی مارگارت وستاگر، مدیر دیجیتال و آنتی تراست اتحادیه در کمیسیون اروپایی مطرح شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :