آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265445
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1398 12:25
تعداد بازدید : 4727

هواوی نقشه تام تام را جایگزین گوگل کرد

شرکت چینی هوآوی که به خاطر تحریم های سخت افزاری و نرم افزاری آمریکا باید از همکاری با گوگل فاصله بگیرد، برای جایگزین کردن نرم افزار گوگل مپ روی گوشی های هوشمند ساخت خود با شرکت تام تام (TomTom) هلند همکاری می کند.
undefined

فناوران- پایگاه اینترنتی «تک رادار»، گزارش داد با ادامه تحریم های آمریکا علیه شرکت چینی هوآوی، این شرکت که دومین سازنده بزرگ تلفن همراه و بزرگ ترین سازنده زیر ساخت های مخابراتی جهان است باید روش های جدیدی را برای جایگزینی فناوری های سخت افزاری و نرم افزاری که قبلا از کمپانی های آمریکایی تامین می شد، پیدا می کرد. مهمترین تاثیر این تحریم ها این است که هوآوی دیگر نمی تواند از خدمات گوگل بر روی تلفن های ساخت خود استفاده کند.
اما حال این طور به نظر می رسد که این غول فناوری چینی برای یکی از سرویس های کلیدی گوگل جایگزین مناسب را پیدا کرده است. هوآوی تایید کرده است که از این پس متخصصان ناوبری شرکت TomTom نقشه ها، اطلاعات زنده ترافیکی و نرم افزار مسیریاب را برای گوشی های هوشمند ساخت این شرکت تامین خواهند کرد.
از آنجایی که TomTom یک شرکت هلندی است هوآوی می تواند به کمک آن تحریم های تجاری دولت واشنگتن که شرکت های آمریکایی را از هرگونه همکاری و معامله با این غول فناوری منع می کند، دور بزند.
منبع: ایرنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :