آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265643
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1398 14:44
تعداد بازدید : 3456

حمایت فرانسه از انتشار ارز دیجیتال

مدیرعامل بانک فرانسه گفت: به خاطر کاهش نقل و انتقال های نقدی در برخی کشورها، ارز دیجیتال می تواند کمک کننده باشد؛ ولی باید توسط بانک های مرکزی منتشر شود نه شرکت های خصوصی.
undefined

فناوران- فرانسوا ویلروی، مدیرعامل بانک فرانسه گفت: این پیشنهاد عکس العملی در برابر طرح فیس بوک نیست بلکه پاسخی است به این تکنولوژی رو به رشد و نیاز برخی بانک ها به ارز دیجیتال. وی اضافه کرد: بخش خصوصی هم می تواند خواستار جایگزینی برای پول نقد باشد.
افزایش استفاده از ارزهای مجازی و طرح های فیس بوک برای راه اندازی ارز لیبرا، بانک های مرکزی سراسر دنیا را تشویق کرده تا به دنبال امکان انتشار پول دیجیتال برای جلوگیری از کاهش کنترل دولت بر پول باشند.
وی گفت: در برخی کشورهای شمال اروپا مخصوصاً سوئد و هلند، استفاده از اسکناس ها و حواله های بانکی به سرعت رو به کاهش است و نیاز است به شهروندان اجازه استفاده از پول دیجیتال داده شود. ای پول به شکل یک اسکناس بانکی نیست ولی همان کیفیت و به ویژه امنیت بانک مرکزی را دارد.
 ویلروی در پاسخ به این سوال که آیا پول دیجیتال می تواند توسط شرکت های خصوصی منتشر شود گفت: در حال حاضر نمی تواند خصوصی باشد . پول یک کالای عمومی حکومتی است.
 وی اضافه کرد که بانک های مرکزی در فکر راه اندازی آزمایشی پول دیجیتال هستند و این مساله توسط بانک های مرکزی منطقه یورو بررسی می شود.
منبع: تسنیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :