آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265737
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1398 12:21
تعداد بازدید : 402

اقدامات گوگل برای مقابله با ویروس کرونا

گوگل با اضافه کردن نام ویروس کرونا به فهرست سیستم هشدار خود، اخبار و توصیه های لازم را درباره این ویروس تنفسی مرگبار در اختیار کاربران قرار می دهد.
undefined

فناوران- چندی پیش گوگل یک سرویس جدید تحت عنوان SOS Alert راه اندازی کرد که کاربران را از وجود هرگونه بحران احتمالی در محیط پیرامون شان مطلع می کند. حال این غول فناوری ویروس کرونا را نیز به فهرست این سرویس اضافه کرده است.
براین اساس اگر واژه  coronavirus (کروناویروس) را در گوگل جست وجو کنید، به صفحه ای از نتایج شامل فهرستی از منابع ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، توصیه های ایمنی و اخبار به روز در مورد این ویروس واگیردار فرستاده خواهید شد.
گوگل همچنین اعلام کرده که با اختصاص ۲۵۰،۰۰۰ دلار کمک بلاعوض به صلیب سرخ چین به تلاش ها برای مهار ویروس کرونا کمک خواهد کرد.
ویروس کرونا اولین بار در دسامبر سال گذشته میلادی در استان ووهان چین شایع شد و به تدریج به دیگر کشورها چون تایلند، تایوان، مالزی، سنگاپور، ویتنام، کره جنوبی، آلمان، ژاپن، آمریکا، استرالیا و چند کشور دیگر نیز رسید.
از سوی دیگر، گوگل با هدف محافظت از کارکنان خود در برابر ویروس کرونا، به طور موقت دفاتر خود را در چین، هنگ کنگ و تایوان تعطیل کرد.
گوگل ضمن اعلام این خبر گفت که کارکنان خود را از سفر به چین و هنگ کنگ منع کرده است. به علاوه، به آن دسته از کارمندان این کمپانی نیز که در این کشورها مشغول به کارند، توصیه شده است تا در اسرع وقت خاک آن ها را ترک کرده و دست کم برای دو هفته دورکاری کنند. گوگل در چین ۴ دفتر  شماری کارمند دارد. ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) میلادی در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می فروشند، آغاز شد. این ویروس هم اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه در چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم سرایت کرده است.
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :