آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265778
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1398 13:18
تعداد بازدید : 371

تخصیص بیشترین سهم بودجه وزارت ارتباطات به فضا

رییس سازمان فضایی ایران تأکید کرد که در سه سال اخیر بیشترین سهم بودجه ای وزارت ارتباطات به موضوع فضایی اختصاص داده شده است.
undefined

فناوران- مرتضی براری، گزارشی از برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه صنعت فضایی که امروزه در جهان به عنوان پیشران توسعه محسوب می شود ارایه کرد و در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: در سه سال اخیر، بیشترین سهم بودجه ای وزارت ارتباطات به موضوع فضایی اختصاص داده شده که در تاریخ بی نظیر بوده است.
او ادامه داد: ساخت ایستگاه های زمینی دریافت اطلاعات، ساخت مرکز ذخیره و پردازش داده، هزینه ساخت و پژوهش پرتابگر و درنهایت هزینه ساخت ماهواره ها بخشی از سرمایه گذاری انجام شده است.
رییس سازمان فضایی پیش از این نیز در توییتی با بیان تحقق وعده ها برای توسعه زیرساخت های صنعت فضایی نوشت: در راستای توسعه زیرساخت ها و ارائه خدمات به کسب وکارهای حوزه فضایی، احداث مرکز آرشیو و پردازش داده های ماهواره ای آغاز شد. در هفته پیش رو تجهیزات سخت افزاری این مرکز نصب و راه اندازی می شود. وعده عملی: ظرف یک ماه و نیم آینده این مرکز آماده ارائه سرویس و خدمت رسانی است.
در روزهای اخیر تحرک دو چندانی را در صنعت فضایی کشور شاهد هستیم چرا که قرار است به زودی ماهواره تمام ایرانی ظفر به همراه ماهواره بر بومی سیمرغ بر مدار زمین قرار گیرد.
منبع: وزارت ارتباطات 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :