آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265789
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1398 13:44
تعداد بازدید : 4711

افت فروش و تداوم زیان دهی بخش موبایل ال جی

به تازگی شرکت ال جی آمار فروش گوشی های خود در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد که نشان می دهد گوشی های این شرکت با رکود چشمگیری در فروش مواجه هستند.
undefined

فناوران - گوشی های هوشمند تولید شده توسط شرکت ال جی در ماه های اکتبر و دسامبر حدود ۱.۳۲ تریلیون وون کره فروش داشتند که معادل ۱.۱۲ میلیارد دلار است؛ این رقم برای یک شرکت سازنده گوشی هوشمند رقمی نسبتا خوب است، اما اگر این رقم را با آمار فروش ال جی نسبت به سال گذشته مقایسه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که ال جی به شدت با کاهش فروش مواجه شده ؛ چرا که این آمار در سال گذشته حدود ۱.۴۱ میلیارد دلار بوده است. بر اساس آمار شرکت ال جی امسال با ۳۳۲.۲ میلیارد وون کره مواجه شده که این رقم معادل ۲۸۰ میلیون دلار است. این فروش افتضاح به اینجا ختم نخواهد شد و در صورتیکه آمار فروش گوشی های ال جی در کل سال ۲۰۱۹ را بررسی کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که شرکت ال جی در سال ۲۰۱۹ حدود ۵ میلیارد دلار فروش داشته است، اما با این حال حدود ۸۵۹ میلیون دلار ضرر کرده که برای این شرکت رقمی بسیار بالا است.
دلیلی که ال جی برای این آمار فروش اعلام کرده است به موضوع پایین آمدن خرید و فروش کلی در بازار با توجه به نزدیک شدن به سال نو باز می گردد در صورتی که اگر به فروش کلی گوشی های این شرکت در جهان نگاه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که فروش گوشی های این شرکت در خارج از کره عمدتا با رکود مواجه شده است و دلیل اصلی آن هم استفاده نکردن ال جی از تکنولوژی های روز و یا به خرج ندادن خلاقیت زیاد در طراحی گوشی های خود است.
منبع: باشگاه خبرنگاران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :