آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265797
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1398 14:32
تعداد بازدید : 4536

حذف پست های جعلی درباره کرونا در فیس بوک

فیس بوک اعلام کرده مشغول مقابله اخبار جعلی و محتوای مضر درباره ویروس کرونا است. این در حالی است که اخبار جعلی مختلفی درباره این بیماری مسری در فضای آنلاین منتشر می شود.
undefined

فناوران- کانگ شینگ جین، مدیر بخش سلامت فیس بوک اعلام کرد که این شبکه اجتماعی پست های حاوی ادعاهای جعلی و تئوری های توطئه درباره ویروس کرونا را که مقامات بهداشتی به آنها اشاره کرده اند، حذف می کند.
فیس بوک روی پست هایی تمرکز می کند که افراد را از دریافت درمان های پزشکی منع می کند یا ادعاهای جعلی و خطرناک درباره درمان این بیماری ارائه می کند.
همچنین این شرکت فناوری با کمک نیروهای پیمانکاری کنترل صحت مطالب خود  از گسترش و انتشار پست های جعلی جلوگیری می کند. کاربرانی که برای دستیابی به اطلاعات درباره ویروس در فیس بوک جست وجو می کنند، یا افرادی که روی هشتگ های مرتبط در اینستاگرام جست وجو می کنند اطلاعاتی تاییدشده درباره ویروس را دریافت می کنند. علاوه بر آن اطلاعات درباره شیوع ویروس کرونا در بالای صفحه کاربران فیس بوک و براساس راهنمای سازمان جهانی بهداشت ظاهر می شود.
گوگل نیز اعلام کرده که با کمک ابزار SOS Alertاطلاعات معتبر و قابل استناد را در صدرجست وجوهای افراد برای ویروس کرونا نشان می دهد.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :