آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265995
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1398 11:35
تعداد بازدید : 409

حملات DDoS اینترنت کشور را مختل کرد

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت از رفع اختلال یک ساعته اینترنت به دلیل حمله منع سرویس توزیع شده (DDoS mitigation) خبر داد؛ ویروسی که شبیه زامبی عمل می کند و سیستم را از کار می اندازد.
undefined

فناوران- سجاد بنابی در توییتر خود نوشت: در ساعت ١١:۴۴ روز قبل به دلیل حمله منع سرویس توزیع شده، اینترنت برخی اپراتورهای همراه و ثابت برای مدت یک ساعت با اختلال مواجه شد.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: با مداخله سپر دژفا و تلاش همکاران شرکت زیرساخت این ارتباطات هم اکنون عادی شده است.
البته تعدادی از کاربران اعلام کرده اند هنوز اینترنت آن ها به حالت عادی بازنگشته و همچنان با اختلال مواجه است.
حملات دیداس مانند زامبی شروع می کنند به تخریب سیستم. ورودشان به قدری مرموز است که نمی توان حتی برای دفعشان راه حل قطعی پیدا کرد. حملات DDoS زمانی اتفاق می افتد که تعداد زیادی درخواست به یک سامانه سرازیر می شود، زمانی که تعداد درخواست ها به اندازه ای باشد که پهنای باند سایت نتواند به آن پاسخ دهد، به قول معروف سایت داون می شود.
معمولا حمله به سایت و سامانه ها با فشار روی ضعف و آسیب پذیری های امنیتی سامانه ها اتفاق می افتد، اما حملات دیداس به این شکل نیست و بات های مهاجم از کمبود پهنای باند و منابع سرورها برای حمله سوء استفاده می کنند. از آن جا که ورود بات ها به سایت های مختلف توزیع شده است، آنها خیلی با کاربر قانونی تفاوتی ندارد؛ شاید به همین دلیل است که هنوز راه حل قطعی برای این حملات پیدا نشده است.
در شهریوری که گذشت تعدادی از کسب وکارهای حوزه ارز دیجیتال، مورد حمله قرار گرفتند؛ حملاتی که حجم آن تقریبا ۲۰ برابر استاندارد جهانی و از کشورهای دیگر انجام شده بود.
منبع: ایرنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :