آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266044
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1398 13:0
تعداد بازدید : 704

ورود گمرک به پرونده واردات قطعات موبایل از فرودگاه امام(ره)

بعد از پیگیری رسانه ها و دستور وزیر اقتصاد، گمرک ایران بررسی پرونده شرکت واردکننده قطعات تلفن همراه ترخیص شده از گمرک فرودگاه امام را آغاز کرد.
undefined

فناوران- بیش از سه ماه قبل احمد توکلی در مکاتبه ای با وزیر اقتصاد خواستار تشکیل یک کارگروه خبره برای رسیدگی به یک پرونده کلان قاچاق شده بود. 
در این مکاتبه آمده؛ به اطلاع می رساند بر اساس اسناد رسیده به دیده بان شفافیت و عدالت شرکت شرکت "ه" در سال های اخیر طی چند صد فقره اظهارنامه از طریق گمرکات مختلف به ویژه فرودگاه امام خمینی، کامپیوتر، موبایل و لوازم جانبی آن را وارد و ترخیص کرده است.
حدود یک ماه و نیم بعد با دستور وزیر اقتصاد مکاتبات و بررسی ها در این زمینه آغاز شد. گفتنی است، با  توجه به گزارش های دریافتی ظن تخلف و قاچاق در مورد تمامی اظهارنامه گمرکی شرکت (که بالغ بر 700 اظهارنامه) مطرح شده بود،به این ترتیب توکلی از وزیر اقتصاد خواستار بررسی این پرونده  بر اساس ماده 143 قانون امور گمرکی که ناظر بر چنین مواردی است شده بود.
همچنین در مکاتبه مذکور تأکید شده بود، با تشکیل کارگروه قوی و خبره نسبت به تمامی اظهارنامه گمرکی این شرکت از طریق بازبینی و حسابرسی و پس از ترخیص اقدام کارشناسی صورت گیرد تا حقوق ملت تباه نشود.
بعد از دستور وزیر اقتصاد، صدری خواه مدیر کل بازبینی در مکاتبه با گمرک فرودگاه امام، با قید فوریت خواستار بررسی اظهارنامه های در جریان شرکت مورد اشاره با ذکر جزییات کسری دریافتی احتمالی شده است.
در ادامه پاسخی از سوی مدیران گمرک فرودگاه ارسال شده که پاسخ مجدد بازبینی را در پی داشته است. در این مکاتبه نامه به صدور کسری دریافتی از 16 اظهارنامه این شرکت واردگننده قطعات موبایل اشاره شده بود.
این درحالی است که در نامه اواخر آذرماه بازبینی گمرک مجدداً بر قطع مرور زمان سایر اظهارنامه تأکید شده است. مدیر دفتر بازبینی در مکاتبه ای با مدیر گمرک فرودگاه امام، تأکید می کند به جهت جلوگیری از تضییع حقوق دولت ضمن قطع مرور زمان الباقی اظهارنامه های تحت بررسی با قید فوریت سایر اظهارنامه های شرکت مذکور نیز بررسی و نتیجه رسیدگی ها به دفتر بازبینی ارسال شود.
منبع: تسنیم 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :