آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266047
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1398 13:12
تعداد بازدید : 387

بیش از ۱۰۰ سامانه در فاوای نفت فعال است

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰ سامانه نرم افزاری و تحت وب در فاوای نفت فعال است که فرآیند طراحی، روزآمد کردن و پشتیبانی از آنها در دستور کار این مدیریت قرار دارد.
undefined

فناوران - قاسمعلی بازآیی با گرامیداشت ایام دهه فجر به تشریح دستاوردهای فاوای نفت پرداخت و گفت: هدف اصلی در مجموعه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات، چابک سازی و هوشمندسازی سازمان و ارتقای سطح فناوری و بکارگیری روش هایی برای افزایش بهره وری در قالب سامانه های هوشمند است.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران در توضیح سامانه های تحت اختیار مدیریت فاوای نفت گفت: جامعه هدف بیشتر این سامانه ها هزاران نفر از کارکنان صنعت نفت را دربرمی گیرد، به طوری که تنها سامانه جامع مالی، خدمت رسانی به حدود ۱۹۳ هزار کارمند شاغل و بازنشسته را در مجموعه ۵۶ واحد صنعت نفت و ۶۴ واحد واگذارشده این وزارتخانه پشتیبانی 
می کند.
به گفته بازآیی، سامانه پرسنلی و جامع شرکت ملی نفت ایران نیز با گستره خدمت رسانی به مجموعه صنعت نفت بیش از ۲۰۰ هزار مشترک دارد و حدود ۱۰۰ هزار تراکنش را در روز ثبت می کند.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران در تشریح ویژگی های سامانه تدارکات کالا (MM) در صنعت نفت گفت: این سامانه با هدف متمرکز کردن سیستم نیازسنجی و خرید کالا و همچنین جلوگیری از خرید چندباره کالاهای مشابه در شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت طراحی شده و تعداد ۳۶۰ انبار اصلی و ۲۷۰ انبار فرعی را پوشش می دهد.
وی متذکر شد: هم اکنون حدود ۷ هزار پرونده الکترونیکی در سامانه تامین الکترونیکی کالا (EP) متمرکز شده و در عین حال با ایجاد ارتباط میان این سامانه با سامانه وزارت صمت (ستاد) صرفه جویی مالی قابل ملاحظه ای برای صنعت نفت کشورمان ایجاد شده است.
منبع: شرکت نفت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :