آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266057
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1398 13:34
تعداد بازدید : 4686

در ادامه نگرانی‌ها از ویروس کرونا اعلام شد

حضور محدود سامسونگ در کنگره جهانی موبایل

پس از آن که چند شرکت بزرگ به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا از حضور در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ انصراف دادند، شرکت سامسونگ نیز از محدود کردن نفرات تیم نمایندگان خود در این همایش خبر داد.
undefined

فناوران- به گزارش پایگاه اینترنتی «سی نت» به نقل از منابع آگاه، کمپانی کره ای سامسونگ تمام گزینه های پیش روی خود را در مورد حضور در کنگره جهانی موبایل که در آخرین هفته ماه فوریه در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار می شود، مورد بررسی قرار داده است. تاکنون بیشتر کارمندان دفاتر مرکزی این شرکت در آمریکا و کره جنوبی تصمیم گرفته اند تا سفر خود را به اروپا لغو کنند. با این حال سامسونگ همچنان قصد دارد تا در این کنفرانس شرکت کرده و غرفه خود را داشته باشد.
رویداد کنگره جهانی موبایل که با هدف معرفی جدیدترین محصولات شرکت های سازنده تلفن همراه برگزاری می شود، هر ساله ۱۰۰ هزار نفر را از سراسر دنیا گرد هم می آورد.
در یک هفته گذشته به دنبال نگرانی ها از شیوع ویروس مرگبار کرونا، دست کم سه شرکت از حضور در کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۲۰ انصراف داده و تعداد زیادی از شرکت ها نیز از احتمال تغییر در برنامه های خود در این باره خبر داده اند. این تغییرات شامل قرنطینه کردن مدیران چینی در دو هفته منتهی به این همایش تجاری خواهد بود.
تاکنون شرکت های نام آشنا و بزرگی چون اریکسون، ZTE  و انویدیا از حضور در این همایش انصراف داده اند. هواوی و اوپو قصد دارند تا از ۱۴ روز قبل از آغاز این همایش مدیران خود را قرنطینه کنند. هم زمان دیگر شرکت ها نیز با اعمال فرآیندهای بهداشتی سختگیرانه، در راستای جلوگیری از خطرات احتمالی متوجه کارمندان خود برآمده اند.
اگرچه سامسونگ تنها شرکتی نیست که در پی نگرانی ها از شیوع هرچه بیشتر کرونا در مورد حضور در این کنگره تجدیدنظر می کند، اما بزرگترین این کمپانی هاست. این شرکت کره ای از هر فروشنده دیگری در کره زمین تلفن های هوشمند بیشتری می فروشد.
ویروس کرونا که به بیماری ذات الریه شباهت دارد نخستین بار در ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه امسال) در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد. این ویروس مرگبار که به خارج از مرزهای چین و کشورهایی چون آمریکا، استرالیا، ژاپن و امارات نیز سرایت کرده تاکنون ۳۷,۵۵۶ تن را در جهان آلوده کرده و جان ۸۱۴ نفر را گرفته است. مقامات بیشتر کشورهای جهان برای مقابله با شیوع هرچه بیشتر این بیماری ویروسی، مرزهای خود را به روی اتباع چینی بسته و پروازهای خود را به مقصد این کشور به حال تعلیق درآورده اند.
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :