آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266139
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1398 11:35
تعداد بازدید : 76

کنگره جهانی موبایل لغو شد

نمایشگاه MWC 2020 که هر سال اوایل اسفند در شهر بارسلون برگزار می شد، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا کنسل شد.
undefined

آی تی من- در حالی که شرکت های بزرگ در حال برنامه ریزی برای برگزاری کنفرانس ها و معرفی محصولات خود بودند و از سوی دیگر بازدیدکنندگان تلاش می کردند تا از سراسر دنیا برای تماشای جدیدترین محصولات موبایلی به اسپانیا سفر کنندِ، حالا انجمن جی اس ام اعلام کرده که به دلیل شیوع ویروس کرونا این نمایشگاه لغو شده است.
جان هافمن، رییس هیات مدیره GSMA ، روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: “نگرانی جهانی در مورد شیوع ویروس کرونا، نگرانی از سفر و سایر شرایط، برگزاری GSMA را غیر ممکن می کند.”
این تصمیم پس از آن صورت گرفت که ده ها شرکت فناوری و شرکت های مخابراتی بی سیم مثل نوکیا، وودافون، دویچه تلکام و BT انگلیس در آخرین لحظات از شرکت در کنگره جهانی موبایل انصراف دادند. پیشتر نیز شرکت های دیگر همچون اریکسون، سونی، آمازون و اینتل اعلام کردند که به دلیل نگرانی درباره شیوع این ویروس قصد ندارند امسال در این رویداد مهم شرکت کنند. این شرکت ها نگرانی هایی را در مورد ایمنی کارکنان و بازدید کنندگان ذکر کردند.
مقامات تخمین زده اند که این رویداد رقمی معادل ۴۷۳ میلیون یورو (۵۱۶ میلیون دلار) درآمد در پی دارد و بیش از ۱۴ هزار شغل پاره وقت ایجاد می کند.
البته موضوع لغو نمایشگاه MWC 2020 با موافقت ها و مخالفت های بسیاری همراه بود. چرا که پیشتر تمهیداتی برای جلوگیری از شیوع این بیماری هنگام ورود مسافران به کشور اسپانیا و نیز ورود افراد به نمایشگاه اندیشیده شده بود.
پیشتر معاون رییس جمهور اسپانیا اعلام کرده بود که همه تمهیدات بهداشتی در رابطه با جلوگیری از شیوع بیماری در نظر گرفته شده و دلیلی برای لغو نمایشگاه وجود ندارد و کشور اسپانیا سیستم قوی و مجهزی برای جلوگیری از ویروس کرونا دارد.
GSMA به عنوان نهاد برگزارکننده این نمایشگاه پیشتر گفته بود که برای اطمینان از سلامت شرکت کنندگان، از کارشناسان بهداشت جهانی برای شرکت در این نمایشگاه دعوت کرده بود و نیز از شرکت کنندگان خواسته بود که از دست دادن خودداری کنند و برنامه ریزی شده بود تا پاکسازی و ضد عفونی همه تجهیزات مرتبا صورت گیرد و حتی میکروفون مدام تعویض و ضدعفونی شوند.
اما روز چهارشنبه نوکیا اعلام کرد که پس از ارزیابی کامل خطرات ناشی از شیوع بیماری با توجه به اینکه به سلامت و رفاه کارکنانش اهمیت می دهد تصمیم گرفته که در نمایشگاه شرکت نکند.
در همین حال سازمان بهداشت نیز اعلام کرد که برای پیشگیری از شیوع این ویروس، بهتر است چنین رویدادی برگزار نشود. 
به این ترتیب سازمان GSMA تصمیم گرفت تا از برگزاری این رویداد بزرگ که قطعا ضرر و زیان مالی زیادی برای کشور اسپانیا در پی خواهد داشت، لغو کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :