آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266141
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1398 11:37
تعداد بازدید : 4761

کار و بار موبایل های قراضه سکه شد

نوسانات نرخ ارز بازار بسیاری از تلفن های همراه از رده خارج را بار دیگر داغ کرده و با قیمت های بالایی به فروش می رسند.
undefined

فناوران- به طور معمول با عرضه مدل های به روزتر از تلفن همراه، سایر مدل های قدیمی با افت قیمت مواجه می شوند، رویه ای که طی دو سال گذشته خلاف این قاعده را تایید می کند.
با جهش قیمت ارز در سال ۹۶ قیمت بسیاری از کالا و خدمات رشد شتابانی کرد، این افزایش قیمت به بازار لوازم برقی به ویژه تلفن همراه نیز تسری پیدا کرد به گونه ای که بسیاری از مدل های قدیمی و از رده خارج تلفن همراه با قیمت گزافی به فروش می رسد.
این افزایش قیمت ناشی از جهش ارزی در حالی صورت می گیرد که در دی ماه امسال نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تلفن همراه وارد کشور شد با این وجود قیمت این کالا تغییر چندانی نداشته است.
محمدرضا عالیان سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل درباره قیمت گذاری تلفن همراه در کشور اظهار کرد: قیمت تلفن همراه تابعی از قیمت ارز است و با نوسانات نرخ ارز شاهد بالا و پایین شدن قیمت این کالای استراتژیک هستیم.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی در عدم کاهش قیمت تلفن همراه که مدل جدیدتر آن به بازار آمده همین نوسانات نرخ ارز است، در برخی از فصول سال تولیدکنندگان تلفن همراه برای فروش مدل های پایین تر اقدام به ارایه تخفیف برای فروش محصول می کنند.
وی افزود: به دلیل تحریم های بین المللی، امکان خرید کالا به صورت مستقیم از نمایندگی وجود ندارد  به همین دلیل بسیاری از تخفیف ها و گارانتی های تعویض شامل خریدهای ایران نمی شود.
عالیان بیان کرد: برخی از فروشندگان ایرانی برای افزایش سهم خود از فروش تلفن همراه اقدام به ارایه خدماتی از قبیل تعویض تلفن همراه تا یک هفته می کنند که این موضوع ارتباطی به کارخانه تولید تلفن همراه ندارد.
منبع: میزان 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :