آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266213
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1398 14:7
تعداد بازدید : 3517

زاکربرگ، اروپا را به مقررات گذاری برای اینترنت فراخواند

مدیر ارشد اجرایی فیس بوک از اتحادیه اروچا خواست که در مورد مسایلی مانند پیام های سیاسی، حریم خصوصی و امنیت، برای شبکه های اجتماعی مقررات گذاری کند یا ریسک واگذاری این موضوع را به قواعد تمامیت طلبانه ای که از سوی کشورهایی مانند چین تعیین می شود، بپذیرد.
undefined

آی تی من- مارک زاکربرگ، بنیان گذار و مدیر اجرایی میلیاردر فیس بوک، دیروز در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ به سخنرانی پرداخت.
وی با بیان اینکه تعیین حدود قانونی به شهروندان اطمینان می دهد که غول های فناوری از مجموعه ای از مقررات مورد تایید همگان پیروی خواهند کرد، افزود: کاربران دوست ندارند که شرکت های خصوصی، بدون یک فرایند دموکراتیک در مورد موجودیت اجتماعی آنها تصمیم بگیرند.
زاکربرگ افزود: باور دارم که وظیفه ما، ساختن ابزارهای قدرتمند برای اعمال این سیاست ها، مقابله با دخالت ها و اعمال کنترل و نظارت است. اما دولت ها باید درباره مسایلی مانند تبلیغات سیاسی یا اینکه کدام گفتمان باید مجاز باشد، یا مشخص کردن مرز آزادی بیان و انتشار محتواهای آسیب زننده، به تدوین مقررات و توصیه ها بپردازند.
زاکربرگ گفت: وقتی روی خط باریک بین آزادی بیان و امنیت حرکت کنید، امکان اشتباه هم وجود دارد؛ اما مردم می خواهند احساس کنند که سهم شان در تصمیم گیری، بیش از یک شرکت خصوصی لحاظ می شود.
وی با بیان اینکه لزوما با هر گونه مقرراتی که وضع می شود، موافق نیست، اما این روند را در ایجاد اعتماد و قانونمندکردن بیشتر اینترنت لازم دانست.
زاکربرگ همچنین بر ضرورت این فرایند تاکید و اظهار نگرانی کرد که کشورهایی مانند چین، ارزش های تمامیت خواهانه خود را در مقررات راهبری اینترنت بگنجانند.
مدیرارشد اجرایی فیس بوک گفت: برای گنجاندن ارزش های دموکراتیک، باید با سرعت بیش تری اقدام کنیم، پیش از آنکه مدل های تمامیت خواهانه در بسیاری از نقاط حاکم شود.
انتظار می رود که زاکربرگ، نگرش نرم مشابهی در مورد تحول جهانی مقررات مالیات دیجیتالی داشته باشد. طرح ایجاد تغییر در مالیات دیجیتال از سوی سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه سازمان ملل متحد مطرح شده است. زاکربرگ همچنین در پاسخ به سوالاتی درباره اطلاعات غلط و دخالت در انتخابات، این ادعا را تکرار کرد که فیس بوک روزانه یک میلیون حساب کاربری جعلی را حذف می کند و تیمی متشکل از 35 هزار نفر پرسنل این شرکت، مدام مشغول بازبینی محتواهای این شبکه هستند.
به گفته وی، از زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده تا کنون، فیس بوک 50 عملیات اطلاعاتی هماهنگ شده را شناسایی کرده است، از جمله در دو هفته گذشته نیز عملیات های مشابهی از سوی روسیه علیه اوکراین و از ایران علیه آمریکا شناسایی شده است.
زاکربرگ گفت: عمده حساب های کاربری مخرب، مربوط به بازیگران دولتی نیستند، بلکه متعلق به اسپمرها هستند و بسیاری از آنها را هوش مصنوعی شناسایی می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :