آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266278
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1398 16:57
تعداد بازدید : 4699

مدیریت کاشت محصولات با هوش مصنوعی

یک شرکت نوپا در استرالیا یک سیستم هوش مصنوعی ابداع کرده که به کشاورزان کمک می کند برای مدیریت کاشت محصولات کشاورزی دقیق تر تصمیم بگیرند.
undefined

فناوران- استفاده از سیستم هوش مصنوعی شرکت ییلد که در سیدنی استرالیا واقع است به کشاورزان کمک می کند کاشت محصولات کشاورزی مانند توت های وحشی را به گونه ای مدیریت کنند که از نظر کمیت و کیفیت وضعیتی بهینه پیدا کنند.
سیستم یادشده که سنسینگ پلاس نام دارد، با اندازه گیری ۱۴ متغیر مهم در زمین های کشاورزی، مانند وضعیت بارندگی، نور، باد، دما، رطوبت خاک و غیره به صورت لحظه دستورالعمل هایی را در اختیار کشاورزان قرار می دهد تا آنها بتوانند برای نگهداری و مراقبت از محصولات خود بهتر تصمیم بگیرند.
همچنین اطلاعات یادشده به سیستم های اینترنت اشیای نصب شده در زمین های کشاورزی مانند سیستم های آبپاش، پوشش های موقت و غیره منتقل می شود تا آنها برای آبیاری، حفاظت از محصولات در برابر وزش باد و بارندگی و غیره تصمیمات مناسب اتخاذ کنند.
سیستم یادشده با موفقیت در زمین های کشاورزی نقاطی از استرالیا مانند نیو ساوت ولز، کوئینزلند و تاسمانی نصب شده و قرار است در آینده در مناطق دیگری نیز به کار گرفته شود. 
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :