آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266357
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1398 12:59
تعداد بازدید : 72

فراخوان ساماندهی و رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده منتشر شد

در پی مبادله تفاهم نامه همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران با سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور فراخوان شناسایی، ساماندهی و رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده منتشر شد.
undefined

فناوران- در این فراخوان آمده است: «کلیه ایجادکنندگان و ارائه کنندگان انواع خدمات مرکز داده و همچنین مراکز داده سیار برای آگاهی از نحوه صدور مجوز فعالیت در قالب گواهی رتبه بندی با مراجعه به درگاه سازمان فناوری اطلاعات ایران به نشانی اینترنتی www.ito.gov.ir ، اسناد فراخوان را دریافت نموده و نسبت به تکمیل و ارسال اطلاعات موردنیاز وفق شرایط و ضوابط اصول حاکم بر رتبه بندی اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، متقاضیان می توانند از طریق از طریق شماره تماس: ٨٨٤٦٢٣٦٤-021 داخلی 217  یا پست الکترونیکی datacenter@irannsr.org تعامل برقرار نمایند.
در این راستا اشخاصی که نسبت به استقرار فیزیکی مرکز داده اقدام نموده اند مشمول دریافت گواهینامه می-شوند و اشخاصی که با استفاده از این مراکز، نسبت به ارائه خدماتی نظیر میزبانی مبتنی برابر یا IaaS، ترکیب خدمات هم مکانی با خدمات میزبانی، مرکز داده مجازی و مانند آن می پردازند، نیازی به اخذ گواهینامه ندارند.
سازمان فناوری اطلاعات ایران پس از دریافت اطلاعات و مستندات و صحت سنجی مدارک واصله و احراز شرایط ارزیابی و انجام ممیزی، به مراکز داده واجد شرایطی که حداقل امتیاز یکی از رتبه ها را کسب نمایند، مجوز فعالیت غیرانحصاری مبتنی بر گواهینامه تعیین رتبه مرکز داده اعطاء خواهد نمود.
شایان ذکر است، تبعات و عواقب هرگونه مسوولیت عدم شرکت در فراخوان و عدم درج مشخصات در سامانه مربوط مستقیماً به عهده مدیرعامل و اعضای هیات مدیره ارائه دهنده خدمات مرکز داده خواهد بود.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :