آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266389
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1398 12:8
تعداد بازدید : 4851

آمادگی بانک مرکزی برای همکاری با صندوق نوآوری

بانک مرکزی در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان برای همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام آمادگی کرد.
undefined

فناوران - نشست هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و عضو حقوقی هیات امنای صندوق نوآوری برگزار شد. در این نشست، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی و عضو حقوقی هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی نیز از آمادگی بانک مرکزی برای همکاری با صندوق نوآوری در توسعه اقتصاد دانش بنیان خبر داد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه مهمی را در توسعه اقتصاد دانش بنیان برعهده دارد و بانک مرکزی آماده همکاری با این صندوق است و هر کمکی که صندوق نوآوری به آن نیاز داشته باشد، بانک مرکزی از آن پشتیبانی می کند.
وی با بیان اینکه بانک مرکزی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور اصرار دارد، گفت: بر توسعه اقتصاد دانش بنیان اصرار داریم چرا که شرکت های دانش بنیان آینده کشور هستند و فعالیت آنها منجر به توسعه اقتصادی در کشور می شود. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز می تواند بانک ها را برای همکاری بیشتر با شرکت های دانش بنیان ترغیب کند.
در ادامه علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای هر استان یک صندوق پژوهش و فناوری تاسیس خواهد شد و علاوه بر آن در حوزه های تخصصی مثل نانو، نوآوری اجتماعی و تکنولوژی آینده نیز صندوق وجود دارد. در طول یک سال اخیر تسهیلات جدیدی به سبد خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه شده است؛ به عنوان مثال خدمات متنوعی در حوزه های سرمایه گذاری، توانمندسازی و اعطای ضمانت نامه به سبد خدمات صندوق به شرکت های دانش بنیان اضافه شده است. به گفته وی، ضمانت نامه های بانکی با معرفی و واسطه گری صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های دانش بنیان صادر می شود. وحدت بر اعمال ضوابط و استانداردهای ابلاغی بانک مرکزی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد و گفت: هر استانداردی که بانک مرکزی برای نظارت بر صندوق های پژوهش و فناوری اعلام کند، آن را اعمال می کنیم. البته لازم به ذکر است که اساسنامه و دستورالعمل نظارت بر صندوق های پژوهش و فناوری بازنگری شده است.
منبع: صندوق نوآوری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :