آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266412
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1398 14:42
تعداد بازدید : 4761

هوش مصنوعی آنتی بیوتیک جدید تولید کرد

محققان دانشگاه ام آی تی برای اولین بار از هوش مصنوعی برای کشف آنتی بیوتیک های جدیدی استفاده کرده اند که قادر به نابودی خطرناک ترین و مقاوم ترین باکتری ها هستند.
undefined

فناوران-آنتی بیوتیک ها از توانایی زیادی برای مقابله با باکتری های مضر برخوردار هستند. اما با افزایش مقاومت باکتری ها در برابر آنها یافتن آنتی بیوتیک های جدید ضرورت یافته است. از همین رو پژوهشگران دانشگاه ام آی تی از هوش مصنوعی برای تولید انواع تازه این دارو بهره گرفته اند.
آنتی بیوتیک تولید شده با استفاده از هوش مصنوعی رفتار متفاوتی در مقایسه با آنتی بیوتیک های عادی دارد و در آزمایش های انجام شده موفق به نابودی دو باکتری بسیار مقاوم به نام های Acinetobacter baumannii و Enterobacteriaceae  شده است.
محققان دانشگاه ام آی تی می گویند تا سال ۲۰۵۰ باکتری های امروزی در برابر آنتی بیوتیک های عادی موجود در بازار مقاوم می شوند و این مساله زندگی حداقل ده میلیون نفر را به خطر می اندازد. لذا امید می رود هوش مصنوعی این مشکل را هم حل کند.
برای تولید آنتی بیوتیک های جدید با استفاده از هوش مصنوعی ۶۰۰۰ نوع پیوند مولکولی مختلف از طریق یک سیستم خودآموز رایانه ای آزمایش شده و در نهایت الگوریتم های مورد استفاده بعد از چند ساعت توانسته اند چند ترکیب جدید برای تولید آنتی بیوتیک های قدرتمند پیشنهاد دهند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :