آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266504
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1398 10:47
تعداد بازدید : 90

مقامات وزارت ارتباطات اعلام کردند:

شبکه ملی اطلاعات برای آموزش مجازی آماده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی نوشت: با توجه به احتمالی تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان سال امکانات ویژه ای را برای آموزش مجازی و از راه دور فراهم کرده ایم تا بتوانیم با شعار «تجمع کمتر پیشگیری بیشتر» با کرونا ویروس مبارزه کنیم.
undefined

فناوران- محمدجواد آذری جهرمی با بیان این مطلب افزود: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان سال جاری وزارت ارتباطات برای همکاری با وزارت علوم و آموزش و پرورش امکانات ویژه ای را برای آموزش مجازی و از راه دور دانش آموزان و دانشجویان فراهم کرده است.
وی افزود: این وزارتخانه در راستای مبارزه با ویروس کرونا در همکاری با وزارت علوم و آموزش و پرورش امکانات ویژه ای را برای آموزش مجازی و از راه دور فراهم کرده است تا میلیون ها دانش آموز و دانشجو ضمن حفظ سلامت خود از تحصیل علم جا نمانند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه خود می داند تا با فراهم کردن امکانات مورد نیاز برای آموزش مجازی و از راه دور به مبارزه با کروناویروس بپردازد و با شعار تجمع کمتر پیشگیری بیشتر تلاش دارد از دانشجویان و دانش آموزان حمایت کند و با کرونا ویروس به مبارزه بپردازد.
آمادگی شبکه ملی اطلاعات برای کلاس های غیرحضوری 
از سوی دیگر، نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت نیز درپی تصمیم برخی دانشگاه ها و مدارس برای آموزش غیرحضوری به دلیل شیوع ویروس کرونا، به خبرگزاری مهر گفت: زیرساخت شبکه ملی اطلاعات آمادگی ارتباط رسانی به این خدمات را دارد.
سجاد بنابی افزود: زیرساخت های ارتباطی کشور آماده ارائه خدمات به دانشگاه ها و مدارس برای ایجاد کلاس درس غیرحضوری است.
وی گفت: هم اکنون دانشگاه ها از طریق شبکه علمی کشور از شبکه ملی اطلاعات سرویس می گیرند؛ البته متولی شبکه علمی کشور، شرکت ارتباطات زیرساخت نیست و اپراتور شبکه علمی به صورت مستقل به مجموعه شبکه دانشگاه ها سرویس می دهد و شرکت ارتباطات زیرساخت، تنها متولی برقراری زیرساخت های مدنظر است.
بنابی خاطرنشان کرد: هم اکنون زیرساخت پهنای باند و فیبرنوری مورد نیاز در اختیار تمامی دانشگاه ها قرار دارد و مشکلی از این بابت گزارش نشده است؛ در همین حال شبکه مدارس نیز که از طریق شبکه رشد به هم متصل هستند، مشکلی از بابت زیرساخت های ارتباطی ندارند.
وی با اشاره به تصمیم برخی مدارس و دانشگاه ها برای برگزاری کلاس های درس غیرحضوری گفت: هم اکنون مشکل زیرساخت ارتباطی در دانشگاه ها و مدارس وجود ندارد و موضوع اصلی برای برگزاری کلاس های درس غیرحضوری، داشتن محتوا و پلتفرم آموزشی در هر رشته و درس است که باید توسط دانشگاه ها و آموزش و پرورش برای مدارس آماده شود.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: هرگونه درخواست برای ارائه خدمات زیرساختی به دانشگاه ها و مدارس قابل انجام است و شبکه ملی اطلاعات قابلیت ارائه تمامی زیرساخت های ارتباطی را برای خدمات رسانی در برقراری ارتباطات غیرحضوری دارد. اما در این موارد، موضوع اصلی به لایه خدمات دسترسی در شبکه باز می گردد که مدارس و دانشگاه ها باید از اپراتورها درخواست خدمات کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :