آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266510
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1398 11:2
تعداد بازدید : 4849

کرونا تاثیری بر قیمت گوشی موبایل در بازار ندارد

رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل گفت: فعلا در بازار کمبود موبایل نداریم و به طور کلی شیوع بیماری کرونا تاثیر بیش از ۱۰ درصدی در بازار موبایل ندارد.
undefined

آی تی من- رضا قربانی درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بازار موبایل ایران در پی تعطیلی برخی کمپانی های تولیدکننده گفت: طبق ارزیابی ما آنچه که مشخص است این ویروس کرونا فعلا تاثیری بر افزایش قیمت موبایل در بازار کشور ندارد، چراکه در حال حاضر بیشتر از نیاز مصرف کشور موبایل وارد شده است و دلیلی برای نگرانی از کمبود موبایل در بازار وجود ندارد. اما آنچه که نگران کننده است، تاثیرات این اپیدمی در آینده بازار خواهد بود.
وی با بیان اینکه قطعات مهم تولید گوشی موبایل برای برندهای مختلف از چین تامین می شود افزود: چنانچه چینی ها نتوانند ویروس کرونا را کنترل کنند قیمت موبایل و لپ تاپ با افزایش قیمت کاذب ۱۰ درصدی مواجه خواهد شد. خوشبختانه قبل از پدید آمدن این ویروس ثبت سفارش و واردات موبایل در ایران انجام شده است.
رئیس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل افزود: چهار میلیون دستگاه موبایل نیاز شب عید بازار کشور است که با ثبت سفارش در دی ماه یک میلیون و ۶۹۰ هزار دستگاه موبایل وارد کشور شد. چنانچه در آخرین ماه سال یک میلیون و ۱۲۰ هزار دستگاه وارد کشور شود، نیاز کشور برطرف خواهد شد.
قربانی با اشاره به علت افزایش قیمت موبایل در بازار گفت: علت افزایش قیمت موبایل در بازار افزایش قیمت ارز نیمایی است. قیمت درهم نیمایی حدود یک ماه گذشته سه هزار و ۱۰۰ تومان بود و این درحالی است که امروز درهم به نزدیک ۴ هزار تومان رسیده است. فعلا در بازار کمبود موبایل نداریم و به طور کلی شیوع بیماری کرونا تاثیر بیش از ۱۰ درصدی در بازار موبایل نخواهد 
گذاشت. با همه اینها هم به دلیل شیوع بیماری مهلک کرونا و نیز افزایش قیمت ارز که موجبات بالا رفتن قیمت گوشی را فراهم کرده، این روزها بازار موبایل همانند سایر صنوف کساد است و تقریبا بازار موبایل هم به تعطیلی کشیده شده است. بر این اساس این روزها که زمان مناسبی برای خرید است بازار بی رونق است و صنف موبایل هم مانند صنوف دیگر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و در این میان هم برخی از سودجویان اقدام به گران فروشی با بهانه کاهش واردات کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :