آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 267097
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1399 14:56
تعداد بازدید : 3500

هواوی صدرنشین تعداد ثبت اختراع در اروپا شد

هواوی در زمینه تعداد ثبت اختراعات در قاره اروپا، در صدر برندهای جهان و بالاتر از رقبای خود قرار گرفته است.
undefined

آی تی من- دفتر ثبت اختراع اروپا (EPO) آمار و ارقام مربوط به ثبت اختراع (پتنت ها) را در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرده است. بر اساس آمار منتشر شده، در سال گذشته میلادی در مجموع ۱۸۱ هزار درخواست برای ثبت اختراع توسط این سازمان دریافت شده است. این آمار افزایش ۴ درصدی را در مقایسه با سال ۲۰۱۸ میلادی نشان می دهد. در این بین تعداد درخواست شرکت های چینی برای ثبت اختراع با افزایش ۲۹.۲ درصدی در مقایسه با سال گذشته میلادی به ۱۲۲۴۷ مورد رسیده است.
در این رده بندی، ایالات متحده آمریکا، آلمان، ژاپن و چین به ترتیب جایگاه های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده اند.
در صورتی که تعداد ثبت اختراع توسط برندهای مختلف را بررسی کنیم، هواوی با درخواست ۳۵۲۴ مورد ثبت اختراع در جایگاه نخست قرار دارد. سامسونگ و ال جی نیز در مکان های دوم و سوم قرار گرفته اند. آمار ثبت اختراع برای این دو شرکت به ترتیب ۲۸۵۸ و ۲۸۱۷ مورد بوده است.
در ماه ژانویه سال جاری میلادی دفتر ایالتی مالکیت معنوی (State Intellectual Property Office) اعلام کرد تعداد درخواست چینی ها برای ثبت نوآوری در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۴.۰۱ میلیون مورد بوده است. از این تعداد پرشمار، تنها ۴۵۳ هزار مورد تایید شده است. بر اساس این داده ها تعداد پتنت های مرتبط با نوآوری در چین در سال ۲۰۱۹ میلادی رشد ۴.۸ درصدی را در مقایسه سالانه نشان می دهد. تعداد ثبت تجاری برندها هم در مقایسه سال به سال ۲۷.۹ درصد افزایش داشته. در سال ۲۰۱۹ میلادی در زمینه تعداد پتنت های تایید شده نیز هواوی با ۴۵۱۰ مورد در صدر برندهای چینی قرار گرفته است.
اصلی ترین دلیل صدرنشینی هواوی در رده بندی مرتبط با تعداد ثبت اختراعات را می توان سرمایه گذاری ویژه این شرکت در بخش تحقیق و توسعه دانست. بر اساس گزارش های منتشر شده هواوی در سال ۲۰۱۸ میلادی رقم بی سابقه ۱۵.۳ میلیارد دلار را در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :