آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 267311
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1399 15:14
تعداد بازدید : 4595

تولید آلیاژ منتشر کننده نور برای ساخت تراشه های سریع تر

محققان نوعی آلیاژ سیلیکون تولید کرده اند که می تواند نور را منتشر کند. این امر به تولید تراشه های سریع تر کمک می کند.
undefined

فناوران- تلاش برای تولید تراشه های کوچکتر با چالش های مختلفی روبه رو شده است. یکی از این چالش ها به ماده سیلیکون مربوط است. هرچند اتصالات بصری با حذف مشکل گرما و چالش به تولید پردازشگرهای سریع تر  کمک می کند، اما قابلیت انتشار نور سیلیکون بسیار اندک است. اما اکنون محققان دانشگاه فناوری ایندهوون نخستین آلیاژ سیلیکون را ابداع کرده اند که می تواند نور را منتشر کند. این کشف در حقیقت ترکیبی از سیلیکون و ژرمانیوم(نوعی فلز) در یک ساختار شش ضلعی است. پیش بینی می شود که این  لیزر در سال جاری ساخته شود.
 احتمال خروج پیام رسان سیگنال از دسترس مردم آمریکا
اپلیکیشن پیام رسان سیگنال تهدید کرد در صورتی که قانون عدم رمزنگاری پیام های رد و بدل شده در ایالات متحده آمریکا به تصویب برسد، از بازار این کشور خارج خواهد شد.
ایسنا- اپلیکیشن پیام رسان سیگنال که از زمان شیوع گسترده ویروس کرونا و خانه نشینی بالغ بر نصف به جمعیت جهان، تعداد کاربرانش افزایش قابل توجهی پیدا کرده است، از به تصویب رسیدن قانون عدم رمز نگاری پیام های رد و بدل شده میان کاربران در ایالات متحده آمریکا به شدت انتقاد و تهدید کرده است در صورتی که این قانون اجرایی شود، از بازار این کشور خارج خواهد شد. چند روز پیش سازمان غیرانتفاعی توسعه دهنده اپلیکیشن ها با انتشار پستی به یک قانون در حال تصویب در کنگره ایالات متحده آمریکا در خصوص مقابله با رمزنگاری در اپلیکیشن های پیام رسان اشاره کرده بود. سیگنال در پی این خبر، پیامی را در وبلاگ رسمی خود منتشر و خاطر نشان کرد: هم اکنون که کاربران بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند بهره مندی از مزایای رمزنگاری در اپلیکیشن های پیام رسان هستند، قوانین جدیدی در ایالات متحده آمریکا در حال تصویب است که تهدیدی جدی برای امنیت سایبری و حریم خصوصی کاربران به شمار می رود. سیگنال بر این باور است که علی رغم تمام توجیه ها به تصویب رسیدن چنین قانونی بیشتر به ضرر کاربران عادی خواهد بود چرا که مجرمان در نهایت راهی برای انجام کارهای خلاف خود در فضای مجازی پیدا خواهند کرد. گفته می شود این قانون نحوه مبارزه با سوء استفاده از کودکان را به شرکت های فناوری متذکر شده و دیکته می کند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :