آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268443
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1399 12:6
تعداد بازدید : 3467

بررسی اخراج های گسترده آمازون توسط دولت آمریکا

دولت آمریکا قصد دارد در مورد اخراج برخی کارکنان آمازون تحقیق کند. این افراد به دلیل انتقاد از شرایط دشوار کاری در این شرکت اخراج شده اند.
undefined

فناوران- اعضای هیأت ملی روابط کار در آمریکا که یکی از زیرمجموعه های دولت فدرال این کشور محسوب می شود و وظیفه آن کسب اطمینان از اجرای قوانین کار در آمریکا و عدم تحمیل شرایط ناعادلانه به کارگران است، در زمینه تخلفات آمازون در ارتباط با اخراج کارمندان معترض تحقیق می کند.
از مدتی قبل تعدادی از کارکنان اخراجی شرکت آمازون در گفتگو با رسانه ها تاکید کرده بودند علت اخراج آنها سازماندهی اعتراضان کارگری بوده است. همچنین برخی از این افراد تصریح کرده اند به علت شرکت در اعتراض های کارگری اخراج شده اند. برخی از این افراد نیز که اخراج نشده اند پاسخگوی سوالاتی برای شناسایی سایر عوامل اعتراض ها بوده اند.
هیأت ملی روابط کار آمریکا تا به حال حاضر نشده بود در مورد تخلفات آمازون تحقیق کند، اما به دنبال درخواست های گسترده کارمندان آمازون به موضوع ورود کرد.
آمازون از سوی کارکنان خود متهم است که سلامت آنها را به خطر انداخته و به رفاه و امنیت کارکنانش بی توجه بوده است. زیرا به قوانین مربوط به فاصله گذاری اجتماعی در ایام شیوع ویروس کرونا بی توجهی کرده است. همچنین این شرکت بدون تعقیب سیاست اعلام هشدار تدریجی به ناگهان مجازات های سختی را بر علیه آنها اعمال می کند. آمازون پیش از این انتقادهای مذکور را رد کرده است.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :