آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268558
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1399 11:40
تعداد بازدید : 4477

ثبت رکورد 400 میلیون کاربر فعال ماهانه

تلگرام امسال تماس تصویری گروهی امن عرضه می کند

تلگرام دیروز اعلام کرد که به رکورد 400 میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است. این پیام رسان 7 ساله، در اکتبر سال گذشته (مهر ماه) 300 میلیون کاربر ماهانه فعال داشت.
undefined

فناوران- این پیام رسان که در ایران نیز محبوب ترین سرویس پیام رسانی است و در عین حال از سوی مسوولان فیلتر شده است، روزانه 1.5 میلیون کاربر جدید در سراسر جهان جذب می کند و در 20 کشور، بیش ترین میزان دانلود را درمیان سایر اپلیکیشن های پیام رسان دارد.
این پیام رسان البته برای حفظ کاربران و جذب مخاطبان جدید، به طور مرتب امکانات جدید عرضه می کند. تلگرام که دفتر اصلی آن در دوبی است، اعلام کرده که در پاسخ به محبوبیت روزافزون سرویس های چت تصویری و گروهی مانند زوم و Houseparty قصد دارد امسال امکان تماس ویدیویی امن را به کاربرانش ارایه کند. تلگرام در سال 2018 میلادی اعلام کرده بود که قصد عرضه یک رمز ارز به نام گرام و کیف پول دیجیتال  TONرا دارد؛ اما عرضه این محصولات به تعویق افتاده و هنوز خبر تازه ای در این مورد منتشر نشده است. این پیام رسان البته رقبای سرسختی همچون واتس اپ با 2 میلیارد کاربر دارد که پاول دوروف، بنیا ن گذار تلگرام یکی از منتقدان سرسخت آن است. البته امکاناتی مانند بی نیازی نسخه دسکتاپ تلگرام به برقراری اینترنت گوشی موبایل، دسته بندی چت ها، گروه ها و کانال ها در فولدر و فضای ذخیره سازی ابری، مزیت هایی است که به تلگرام محبوبیت دوچندانی بخشیده است. دوروف در گذشته بارها از واتس اپ به دلیل ضعف امنیت انتقاد کرده است.
پاول دوروف در متنی که به مناسبت رسیدن تلگرام به رکورد 400 میلیون کاربر فعال ماهانه، در وبلاگ این پیام رسان منتشر کرده، نوشته است: « 7 سال پیش که تلگرام را شروع کردیم، اعتقاد داشتیم که مردم همواره آزادی و کیفیت را به محدودیت و معمولی بودن ترجیح می دهند. حالا که فاصله تلگرام با رقبای قدیمی ترش روز به روز کمتر می شود، درستی اعتقاد و پیش فرض ما، بیشتر و بیشتر به اثبات می رسد. ممنون که باهوش و آزادید.»
وی می افزاید: «وضعیت قرنطینه جهانی، نیاز به ابزاری مطمئن برای ارتباطات ویدیویی را نمایان کرد. ارتباط تصویری در سال 2020 مثل پیام رسانی در سال 2013 است. اپلیکیشن های موجود یا امن یا قابل استفاده اند؛ اما هر دو این ویژگی ها را  در کنار هم ندارند. ما می خواهیم این مشکل را حل کنیم و در سال 2020 روی ارایه تماس تصویری گروهی امن تمرکز خواهیم کرد.»
 تقویت ویژگی کوییز
از سوی دیگر، تلگرام روز 23 ژانویه گذشته، سیستم رای گیری و نظرسنجی خود را توسعه داده و علاوه بر امکاناتی مانند انتخاب چندگزینه ای، آزمون (کوییز) را هم به آن افزوده بود.
دوروف نوشته است: «در هفته های اخیر ما شاهد طراحی آزمون ها و کوییزهای جدی آموزشی با استفاده از @quizBot بوده ایم و امروز، امکانات آزموشی را به ویژگی کوییز افزوده ایم.»
بنا به اعلام موسس تلگرام، از این پس می توان توضیحات و تایمر را هم به کوییزها افزود که برای بهبود یادگیری و انجام آزمون های رقابتی مفید است. به این منظور یک شمارش معکوس به نمایش درمی آید که هر کسی بفهمد چه میزان زمان از آزمونش باقی مانده است.
 400 هزار پوند برای ایجاد تست های درسی
یکی دیگر از برنامه هایی که تلگرام کلید زده، پروژه ای برای ایجاد تست های درسی است.  دوروف در این باره نوشته است: «با وجود 2 میلیارد دانش آموزی که این روزها دور از مدرسه و در قرنطینه اند، جهان نیاز شدیدی به ابزارهای آموزشی آنلاین دارد. ما برای کمک به حل این مشکل، پایگاه داده ای از تست های درسی برای تمامی موضوعات و سطوح ایجاد کرده ایم وبه این منظور، یک برنامه جمع سپاری (crowd-sourcing) ترتیب داده ایم که در آن، 400 هزار پوند بین طراحان تست های درسی و آموزشی توزیع خواهیم کرد.»
وی توضیح داده: « برای شرکت در این برنامه، از روبات @QuizBot برای تولید و انتشار تست های درسی در هر موضوع و سطح دشواری و  به هر زبانی استفاده کنید. موضوعات بنا به انتخاب شما خواهد بود؛ از تاریخ اروپا در قرون میانه به زبان انگلیسی تا میکروبیولوژی برای متخصصان به زبان آلمانی. همچنین هر گونه رسانه ای را که لازم است، به سوالات تان بیفزایید، ولی مراقب باشید که حقوق مالکیت معنوی رعایت شود.»
دوروف افزوده است: «ما این آزمون ها و کوییزهایی که شما ایجاد می کنید، در یک فهرست قابل جست وجو منتشر و بر اساس کیفیت و محبوبیت آزمون ها، برندگان را در چند مرحله معرفی خواهیم کرد. مرحله اول نیز روز 15 ماه مه به پایان خواهد رسید.»
تلگرام به این منظور کانالی در آدرس @Contest نیز راه اندازی کرده که اطلاعیه ها و اخبار در  این زمینه را در این کانال منتشر خواهد کرد. 
دوروف در این مطلب، امکانات دیگر تلگرام از جمله افزوده شدن 20 هزار استیکر، منوی جدید پیوست (Attachment) برای اندروید، توسعه محصول و امکانات جدید برای کاربران MacOS  را نیز تشریح کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :