آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268707
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1399 12:34
تعداد بازدید : 4903

رییس کل بانک مرکزی:

سند کیف پول الکترونیکی به زودی ابلاغ می شود

رییس کل بانک مرکزی در تازه ترین پست اینستاگرامی خود از ابلاغ سند کیف پول الکترونیکی و پرداخت از طریق کیوآر کد در کوتاه ترین زمان ممکن داد.
undefined

فناوران - عبدالناصر همتی در تازه ترین پست اینستاگرامی خود اعلام کرد که برای بررسی دغدغه های موجود در خصوص پرداخت خرد، جلسه هم اندیشی با مسوولان حوزه فناوری اطلاعات بانک ها برگزار شد.
به گفته رییس کل بانک مرکزی در این جلسه، بحث مبسوطی در خصوص مبانی پرداخت های بدون تماس و کلیات استانداردهای پرداخت خرد و کیف پول الکترونیکی، انجام گرفت. از دغدغه های مهم، جلوگیری از خلق پول و نیز موضوع پول شویی و تقلب بود.
همتی همچنین گفت: نگرانی خلق پول، قاعدتاً از طریق کنترل جدی دقیق مانده کیف پول در بانک ها، و تقلب و اقدامات پولشویی نیز از طریق اعمال نظارت های لازم، قابل تأمین است.
وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و در جهت تسهیل خدمات پرداخت خرد به مردم، به یک شکل استاندارد و یکپارچه، قرار شد در اسرع وقت، بررسی های کارشناسی انجام و اسناد متناظر به کلیه بانک ها و ذینفعان ابلاغ شود.
اخیرا سند کیف پول الکترونیکی در کارگروه نظام های پرداخت بانک مرکزی نهایی شد و این سند برای جمع آوری نظرات مختلف شبکه بانکی کشورد در اختیار بانک ها و معاونان فناوری اطلاعات آنها قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :