آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268934
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1399 11:22
تعداد بازدید : 3463

عینک هوشمندی که کرونا را تشخیص می دهد

استارتاپ چینی روکید برای فناوری هوش مصنوعی و واقعیت افزوده خود کاربری جدیدی پیدا کرده است و در پی شیوع ویروس کرونا عینک های هوشمندی ساخته است که دمای بدن افرادی که با آن ها در ارتباط هستید را به شما می گوید.
undefined

فناوران- کمپانی چینی روکید اعلام کرد که کاربری جدیدی برای فناوری واقعیت افزوده پیدا کرده است که از بازی های کامپیوتری فراتر است. این کمپانی با استفاده از این فناوری عینک هایی ساخته است که می تواند دمای بدن افراد را از فاصله 3 متری تشخیص بدهد. هم اکنون 1000 عدد از این عینک ها که به عینک های هوشمند T1 مشهور هستند را به دولت، کسب وکارها و مدارس فروخته است.
 این عینک ها با یک سنسور اینفرارد عرضه می شوند که با استفاده از دوربین دمای بدن افراد اطراف کاربر را اندازه می گیرد و اطلاعات یاد شده را به صورت همزمان به صفحه نمایش ارائه می کند. این عینک ها از یک تراشه کوالکام و دوربین 12 مگاپیکسلی بهره مکند هستند و می توانند قابلیت های واقعیت افزوده نظیر ضبط ویدیو و عکاسی بدون دخالت دست را به کاربر ارائه کنند.
 مزیت این عینک ها نسبت به دستگاه های تشخیص دمای ثابت که دولت ها در پارک ها و محیط های عمومی کار گذاشته اند، قابل حمل بودن آن ها است. به این ترتیب به کارگیری این دو فناوری در کنار هم می تواند به عنوان راهکاری مفید برای کنترل شهروندان مبتلابه ویروس کرونا باشد.
 علاوه بر روکید گزارش کرده است که از اوایل ماه آوریل مذاکرات برای عرضه این عینک ها به بیمارستان ها و دولت های محلی آمریکا آغاز شده است. به این ترتیب به نظر می رسد که برخلاف تصور برخی مقامات سیاسی آمریکا، این کشور هیچ گاه از فناوری چین بی نیاز 
نخواهد شد.
منبع: ایتنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :