آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268968
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1399 12:42
تعداد بازدید : 4873

بازار بازی های ویدیویی امسال ۱۵۹ میلیارد دلاری می شود

نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد در سال ۲۰۲۰ حدود ۲.۷ میلیارد نفر در سراسر جهان برای اجرای بازی های ویدیویی ۱۵۹.۳ میلیارد دلار هزینه می کنند.
undefined

فناوران- بررسی مؤسسه تحقیقاتی نیوزو نشان می دهد تا سال ۲۰۲۳ ارزش بازار بازی های ویدیویی از مرز ۲۰۰ میلیارد دلار خواهد گذشت.
میزان صرف هزینه برای خرید و اجرای بازی های ویدیویی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۹.۳ درصد افزایش خواهد یافت. این رقم مجموع صرف هزینه برای خرید بازی های موبایلی، رایانه ای و کنسول های بازی را در بر می گیرد. پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۳ حداقل نرخ رشد میزان خرید بازی های ویدیویی ۸.۳ درصد باشد.
نیوزو بر این باور است که شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی میلیون ها نفر در سراسر جهان باعث شده تا علاقه به اجرای بازی های ویدیویی روز به روز بیشتر شود و این صنعت بخشی از رشد خود را مدیون این شرایط عجیب و پیش بینی نشده است. همچنین پیش بینی می شود عرضه مدل های جدید کنسول های بازی در انتهای سال ۲۰۲۰ نیز در رشد خرید بازی های گوناگون تأثیرگذار باشد.
بیشترین رشد در صنعت بازی های ویدیویی مربوط به بخش بازی های تلفن همراه بوده است. درآمد حاصل از خرید بازی های موبایلی با رشد ۱۳.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ در سال جاری میلادی به ۷۷.۲ میلیارد دلار رسیده است. تعطیلی کافه های بازی در کشورهایی مانند چین نیز اقبال به بازی های موبایلی را افزایش داده است. البته باید توجه داشت که تنها ۳۸ درصد از کاربران این بازی ها برای خرید آنها پول داده اند و بقیه این بازی ها رایگان بوده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :