آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269040
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1399 13:31
تعداد بازدید : 4745

افزایش ۴۰ درصدی تقاضا برای خرید گوشی

ابوالفضل ناصری دبیر و سخنگو کمیته تخصصی تلفن همراه کشور با اعلام افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی تقاضا برای خرید گوشی تلفن همراه اعلام کرد: سالانه ۱۴ میلیون گوشی وارد کشور می شود و ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار گوشی نیاز جامعه است، در حال حاضر با توجه به آموزش مجازی برای دانش آموزان تقاضای زیادی به وجود آمده است.
undefined

فناوران– وی گفت: به دلیل شیوع کرونا جلوی واردات از کشورهایی مانند چین، هنگ کنگ و امارات گرفته و این باعث کمبود کالا شده است، بر همین اساس میزان تقاضا بیش از عرضه است. در حال حاضر قیمت گوشی همراه به دلیل کمبود کالا و عدم واردات حباب دارد.
وی ادامه داد: دولت باید توجه ویژه به صنف موبایل و اهتمام جدی تری برای واردات گوشی داشته باشد و روند آن را تسهیل کند چراکه واردکننده با موانع زیادی روبه‎رو است.
دبیر و سخنگو کمیته تخصصی تلفن همراه کشور بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا دولت بسیاری از صنوف را تعطیل کرده که مردم در خانه بمانند تلفن همراه یکی از عوامل مهمی است که مردم را در خانه نگاه می دارد.
ناصری با بیان اینکه اکنون بیشترین ضرر را مصرف کننده متحمل می شود، گفت: با توجه به افزایش قیمت و حقوق های پایین تهیه گوشی برای فرزندان دشوار شده است در حالی که پیش از عید گوشی را با قیمت پایین تری می خریدند.
رئیس اتحادیه سیستم های مخابراتی و الکترونیک قزوین و رسته های وابسته عنوان کرد: طی ۴۰ روزی که فروشگاه های عرضه کننده به علت شیوع کرونا تعطیل بودند فروشگاه های اینترنتی فروش خوبی داشتند و تعداد زیادی گوشی فروختند.
وی افزود: ۷۰ هزار واحد صنفی در کشور و حدود ۱۲۰۰ واحد صنفی فروش گوشی همراه در استان قزوین فعالیت دارند که تمرکز بر فروش اینترنتی می تواند موجب تعطیلی و بیکار شدن فروشندگان گوشی همراه شود.
ناصری بیان کرد: ایجاد هر شغل ۵۰ میلیون تومان هزینه برای دولت در پی دارد و این در حالی است که در فروشگاه های عرضه گوشی همراه تعداد کثیری افراد فعالیت دارند که فروش اینترنتی می تواند باعث بیکار شدن بخش عظیمی از شاغلان این صنف شود. وی گفت: باید برای فروش مجازی و اینترنتی گوشی همراه بسترهای لازم فراهم شود و در مناطق محروم کشور اطلاعی از نحوه این نوع فروش ندارند و مردم خریدهای خود را به صورت سنتی و حضوری انجام می دهند؛ البته لازم به ذکر است که در کشورهای همسایه ایران به خرید و فروش مجازی بها نمی دهند و بر صنعت توریسم و شور و شعف خرید تمرکز دارند.
دبیر و سخنگو کمیته تخصصی تلفن همراه کشور تأکید کرد: مخالف فروش اینترنتی نیستیم ولی همه چیز باید با برنامه انجام شود تا حداقل آسیب به این صنوف وارد شود چون آسیب دیدن صنف گوشی همراه باعث آسیب صنوف وابسته به آن مانند کامپیوتر نیز می شود.
منبع: ایسنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :