آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269178
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1399 13:47
تعداد بازدید : 3481

فاوا در صدر فهرست پررونق ترین مشاغل عصر دورکاری

فهرستی از مشاغل پررونق در عصر دورکاری که بیش از سایر مشاغل خود را با چنین شرایطی سازگار کرده اند، منتشر شده که مشاغل مرتبط با آی تی و نرم افزار درصدر این فهرست قرار دارند.


فناوران- بررسی های سایت تحلیلی استاتیستیکا، نشان می دهد کهبا تداوم شیوع ویروس کرونا، دورکاری به یک روند عادی در بسیاری از کشورهای جهان مبدل شده و ازجمله در امریکا افراد زیادی کارهای روزمره و حرفه ای خود را از منازل پیگیری می کنند.
در میان مشاغل مختلف دورکار شده، حرفه های مرتبط با نرم افزار و فناوری اطلاعات بیشترین سازگاری را با شرایط جدید دارند و در بررسی انجام شده ،۸۵ درصد از فعالان این حرفه گفته اند که به طور کامل با وضعیت تازه هماهنگ شده اند. همچنین ۸۲ درصد از فعالان این حرفه گفته اند تصور می کنند کل صنعت آی تی و نرم افزار با شرایط دورکاری ناشی از کرونا سازگار باشد.
بر اساس بررسی مذکور که از ۲۷ آوریل تا ۳ ماه مه در آمریکا و بر مبنای یک جامعه آماری ۵۴۴۷ نفری صورت گرفته، ۸۳ درصد از فعالان حوزه خدمات مالی و بانکداری از تطبیق خود با شرایط دورکاری ناشی از کرونا خبر داده اند و ۸۲ درصد هم گفته اند تصور می کنند این تطبیق در کل این حوزه رخ داده است. ۸۳ درصد از افرادی که در حوزه رسانه ها و ارتباطات کار می کنند هم گفته اند با شرایط کاری پساکرونا کنار آمده اند و تصور می کنند ۷۶ درصد همکارانشان هم خود را با این شرایط تطبیق داده اند.
رتبه چهارم در این زمینه به خدمات طراحی داخلی رسیده است و سازمان های ارائه دهنده خدمات دولتی عمومی، فعالان صنعت تفریح و سرگرمی، مسافرت و اوقات فراغت و خرده فروشی در رتبه های بعدی هستند.
بدترین رتبه مربوط به خرده فروشی هاست که تنها ۴۴ درصد فعالان این شغل خودشان را با شرایط پساکرونایی تطبیق داده اند و صرفاً ۲۹ درصد شاغلان این بخش گفته اند تصور می کنند همکارانشان قادر به هماهنگی خود با شرایط جدید باشند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :