آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269187
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1399 14:0
تعداد بازدید : 4769

درباره آمار مرگ و میر ناشی از کرونا و فروش اطلاعات کاربران

آمازون پنهان کاری می کند

برخی رسانه های آمریکا با انتقاد از پنهان کاری آمازون در مورد آمار مرگ و میر کارکنان این شرکت به علت شیوع ویروس کرونا، خواستار برخورد شفاف جف بزوس در این زمینه شده اند.


فناوران- بر اساس اطلاعات پراکنده ای که آمازون تا به حال منتشر کرده تا به حال هفت تن از کارکنان انبارهای آمازون به علت ابتلاءبه کرونا فوت کرده اند. اما رسانه های آمریکا بر این باورند که آمازون هنوز آمار واقعی و دقیقی را در این زمینه منتشر نکرده است.
آمازون علیرغم درخواست گسترده رسانه های مختلف حاضر به افشای تعداد دقیق کارکنان خود که به علت کرونا جان داده اند، نشده و البته سایر شرکت های فناوری آمریکا هم در این زمینه رفتار شفافی نداشته اند.
در هفته جاری آمازون خبر مرگ سه تن دیگر از کارکنان انبارهای خود در آمریکا را به علت ابتلاء به کرونا تأیید کرده است. بررسی های خبرنگاران آمریکایی نشان می دهد ممکن است تعداد کارکنان آمازون که به کرونا مبتلا شده اند تا ۹۰۰ نفر هم باشد و این افراد با رفت و آمدهای خود و به خصوص با لمس بسته های ارسالی آمازون به دیگر نقاط می توانند این ویروس را به طور گسترده منتقل کنند.
دیوید کلارک مدیر امور عملیاتی آمازون در مصاحبه خود با برنامه ۶۰ دقیقه شرکت سی بی اس آمریکا در تاریخ ۱۰ می مدعی شده که افشای آمار دقیق مرگ و میر در آمازون به علت ابتلا به کرونا کاری بی فایده است و به جای این کار باید بر روی وضعیت ابتلای اقوام و نزدیکان این افراد به کرونا تمرکز کرد. همین مساله باعث شده که رسانه های امریکا به این نتیجه برسند که آمار مرگ و میر واقعی ناشی از ابتلاء به کرونا در آمازون بسیار فراتر از هفت نفر باشد.
امتناع بزوس از شهادت در کنگره
از سوی دیگر، آمازون با موضوع فروش داده های کاربران نیز روبه روست و این مساله آنقدر جدی است که کمیته قضایی کنگره ایالات متحده، خواستار شهادت جف بزوس در این زمینه شده است.
ام در شرایطی که کنگره آمریکا خواستار حضور جف بزوس برای شهادت در مورد نحوه فروش داده های خصوصی کاربران توسط آمازون است، وی از این کار امتناع خواهد کرد.
شرکت آمازون در واکنش به درخواست کنگره برای شهادت مدیرعامل خود در مورد فروش داده های خصوصی کاربران، نامه ای را برای کمیته قضایی کنگره ارسال شده و تصریح کرده یکی از مدیران ارشد آمازون که برای این کار مناسب تشخیص داده شود را برای پاسخ به سوالات به کنگره می فرستد.
این در حالی است که کمیته قضایی کنگره خواستار مراجعه شخص جف بزوس شده و احتمالا از این پاسخ خشنود نخواهد شد. آمازون مدعی است که سیاست هایش مانع از فروش داده های خصوصی کاربران به  اشخاص و شرکت های ثالث شده، اما کنگره از این پاسخ قانع نشده است.
آمازون متهم است که برخی کارمندانش سیاست های این شرکت در زمینه عدم فروش داده های مشتریان به افراد ثالث را نقض کرده اند. اما آمازون این اتهام را هم رد کرده و تصریح کرده که در این مورد به صراحت کارمندانش را توجیه کرده است.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :