آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269734
تاریخ انتشار : 1 تیر 1399 12:5
تعداد بازدید : 4280

جریمه ۵۰ میلیون یورویی گوگل تایید شد

عالی ترین دادگاه اداری در فرانسه جریمه ۵۰ میلیون یورویی گوگل به دلیل عدم شفافیت این شرکت در خصوص گزینه های حفاظت از اطلاعات کاربران را تأیید کرد.


فناوران- گوگل نخستین شرکت فناوری آمریکایی بود که در ژانویه ۲۰۱۹ میلادی به دلیل رعایت نکردن قوانین حفاظت از اطلاعات کاربران اتحادیه اروپا به جریمه ای ۵۰ میلیون یورویی در فرانسه محکوم شد.
این شرکت نسبت به این جریمه که از سوی سازمان نظارت بر حریم شخصی فرانسه صادر شده بود به شورای ایالتی این کشور که داور نهایی در چنین مواردی است، اعتراض کرد.
شورای مذکور نیز روز گذشته اعلام کرد کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات می تواند گوگل را تحریم کند و جریمه نیز با توجه به خطیر بودن این موضوع، نامتناسب نیست. در مقابل گوگل نیز اعلام کرد ایجاد تغییرات را بررسی می کند.
در این خصوص سازمان نظارت بر حریم شخصی فرانسه اعلام کرد گوگل به طور شفاف به کاربران توضیح نداده در صورت رضایت چه اطلاعاتی را برای تبلیغات هدفمند جمع آوری می کند.
همچنین مراحل زیادی برای اطلاع رسانی به کاربران درباره مورد استفاده اطلاعات شان در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر این اطلاع رسانی درباره دلیل فراوری اطلاعات بسیار کلی و مبهم بوده است.
قانون کلی حفاظت از اطلاعات خصوصی اتحادیه اروپا یا GDPR از می ۲۰۱۸ میلادی اجرایی شده است. هدف این قانون شفاف سازی حقوق افراد درخصوص اطلاعاتی است که شرکت ها جمع آوری می کنند. 
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :