آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269800
تاریخ انتشار : 3 تیر 1399 14:8
تعداد بازدید : 4876

اندازه گیری فشار خون با ساعت سامسونگ

اندازه گیری فشار خون با ساعت های هوشمند سامسونگ در پی اضافه شدن برنامه Health Monitor به این ساعت امکان پذیر شده است.
undefined

آی تی من- بر اساس گزارش سامسونگ، ساعت هوشمند گلکسی واچ اکتیو 2 نخستین دستگاهی است که از قابلیت اندازه گیری فشار خون برخوردار می شود.
این برنامه در ماه آپریل (فروردین ماه) تأیید وزارت بهداشت، غذا و داروی کره جنوبی را دریافت کرد و سامسونگ پیشتر اعلام کرده بود که در سه ماهه سوم سال جاری میلادی منتشر می شود.
اگرچه برنامه اندازه گیری فشار خون برای ساعت گلکسی واچ اکتیو ۲ ارایه شده اما هنوز به عنوان جایگزینی کامل برای دستگاه های فشار خون سنتی عمل نمی کند؛ کاربر باید برای کالیبراسیون برنامه هر چهار هفته، با استفاده از یک فشارسنج، اپلیکیشن و ساعت را کالیبره کند. در واقع حسگرهای نوری ساعت قابلیت محاسبه تغییر در فشار خون را دارند، اما دقت آنها به اندازه فشارسنج های سنتی نیست. با این حال ثبت تغییرات ناگهانی فشار خون با استفاده از ساعت های هوشمند برای بسیاری از کاربران که مشکل فشار خون دارند، می تواند بسیار مهم و کاربری باشد.
سامسونگ برنامه اندازه گیری فشار خون را از سه ماهه سوم سال جاری در کره جنوبی ارایه می کند و نیز قابلیت ECG به ساعت های هوشمند سامسونگ اضافه خواهد شد ECG یا الکتروکاردیوگراف جریان های الکتریکی قلب را از طریق الکترودهایی که روی پوست بدن قرار داده می شوند، دریافت کرده و آن ها را به شکل یک نمودار ترسیم
 می کند.
این ویژگی پیشتر توسط اپل روی ساعت اپل واچ ۴ در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت؛ البته باید به این نکته اشاره کنیم که ساعت هوشمند اپل هنوز از قابلیت اندازه گیری فشار خون پشتیبانی نمی کند.
سامسونگ درباره برنامه خود مبنی بر عرضه این قابلیت در خارج از کره جنوبی را اعلام نکرده، اما آنچه که پیداست هر گونه فعالیتی در این زمینه به تایید نهادهای نظارتی در این کشور بستگی
 دارد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :