آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269847
تاریخ انتشار : 7 تیر 1399 9:35
تعداد بازدید : 1563

با حضور وزیر ارتباطات

بزرگ ترین مرکز داده غرب و شمال غرب ایران فردا افتتاح می شود

به منظور توسعه و تکمیل زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، دیتاسنتر تبریز به عنوان بزرگ ترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب کشور ، فردا افتتاح می شود.
undefined

فناوران- فردا (یکشنبه، هشتم تیرماه) از طریق ارتباط زنده تصویری با تبریز با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران این وزارتخانه، به همراه تعدادی از مدیران ارشد شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول)، بزرگ ترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب کشور افتتاح می شود.
این مرکز در محیطی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع در سه طبقه با ظرفیت ۲۵۰ رک و قابل توسعه تا ۳۵۰ رک و با قابلیت نصب تعداد ۱۵۰۰ سرور فیزیکی و ۱۶۰۰ سرور مجازی به بهره برداری می رسد.
این مرکز توسط توسط شرکت ارتباطات سیار ایران و باهدف تقویت زیرساخت های خدمات متنوع مخابراتی و فناوری اطلاعات، ایجاد زیرساخت های خدمات ابری، کمک با ارتقا و پایداری شبکه و خدمات همراه اول در غرب و شمال غربی کشور، توزیع متوازن ترافیک شبکه در غرب و شمال غرب کشور، اتصال به مرکز تبادل اینترنت و تقویت چرخه محتوا، کمک به ایجاد خدمات ارتباطی در روستاها و هوشمند سازی مدارس، ایجاد بستر مناسب برای شرکت های تأمین کننده خدمات شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها راه اندازی می شود.
راه اندازی این مرکز گام مهم دیگری در توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات است.
منبع: روابط عمومی وزارت ارتباطات


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :