آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269892
تاریخ انتشار : 8 تیر 1399 10:45
تعداد بازدید : 46

با وجود دستیابی به توافق با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

تلگرام دیگر پروژه رمزارز «گرام» را پیگیری نمی کند

تلگرام به دلیل نقض قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا توافق کرده جریمه ای ۱۸.۵ میلیون دلاری بپردازد و سرمایه جمع آوری شده را به افراد برگرداند.
undefined

فناوران-تلگرام برای رفع اتهامات درباره ارائه یک توکن ثبت نشده، توافق کرده مبلغ ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه جمع آوری شده را به سرمایه گذاران برگرداند و علاوه بر آن جریمه ای ۱۸.۵ میلیون دلاری به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا بپردازد. 
در واقع کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مانع از توزیع و فروش توکن های رمزارز گرام تلگرام در آمریکا شد زیرا تلگرام با فروش ۲.۹ میلیارد «گرام» به سرمایه گذاران جهانی، سرمایه لازم برای کسب و کارش را فراهم کرده بود. 
 طبق بیانیه این کمیسیون، دادگاه نیز شرایط تسویه اتهامات علیه تلگرام و شرکت زیرمجموعه صادرکننده بلاکچین«تون» را پذیرفته است.این درحالی است که تلگرام تاکنون اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات آمریکا را رد یا تایید نکرده است.از سوی دیگر از آنجا که تلگرام به دلیل دخالت دادگاه نتوانست ارز دیجیتال خود را در مهلت تعیین شده عرضه کند، اکنون باید سرمایه های جمع آوری شده را به خریداران برگرداند. 
طبق بیانیه کمیسیون ارز و اوراق بهادار آمریکا در اکتبر ۲۰۱۹ میلادی، تلگرام به ۱۷۱ خریدار اولیه از سراسر جهان ۲.۹ میلیارد رمزارز گرام فروخته و در این فرآیند به ۱.۷ میلیارد دلار سود دست یافته است. همچنین تلگرام با خودداری از ثبت برنامه عرضه این ارز دیجیتال در اداره این کمیسیون، قانون اوراق بهادار را نقض کرده است.
پاول دوروف در ماه گذشته میلادی با انتشار مطلبی، با اشاره به محکومیت در دادگاه  آمریکا، اعلام کرده بود که پروژه های TON و رمزارز گرام را برای همیشه کنار خواهد گذاشت؛ اما با دستیابی به این توافق، پیش بینی می شد که این پروژه ها مجددا فعال شود. اما پس از توافق، تلگرام بیانیه ای رسمی منتشر کرد که در آن به طور تلویحی اشاره شده که تلگرام قصد پیگیری این پروژه ها را ندارد و صرفا در آن اظهار امیدواری شده که با مناسب شدن فضای مقررات گذاری بلاکچین در آمریکا، فضا برای فعالیت سایر فعالان این حوزه بهبود یابد.
در این بیانیه نوشته شده است: «متاسفانه به دلیل دستور مقدماتی دادگاه، ما قادر به راه اندازی پلتفرم TON در ضرب الاجل تعیین شده نشدیم و به همین دلیل، باید سرمایه جذب شده را بر اساس موافقت نامه، به خریداران باز می گرداندیم و از آنجا که پیگیری قضایی این پرونده را دارای ارزش محدودی می دانستیم، از این فرصت برای حل و فصل پرونده، بدون تایید یا رد مسوولیت خود، استفاده کردیم.»
این بیانیه ادامه می دهد: «توافق پیشنهاد شده بر تعهد ما  به بازپرداخت باقی مانده سرمایه جذب شده بر اساس موافقت نامه خرید تاکید می کند. ما تا کنون چه به صورت مستقیم و چه به صورت وام، بیش از 1.2 میلیارد دلار را به خریداران بازپرداخت کرده ایم.»
در بند پایانی بیانیه تلگرام می خوانیم: «ما مشتاقانه به پیگیری سایر پروژه ها و راه های دیگر نوآوری می پردازیم و امیدواریم که محیط مقررات گذاری برای فناوری بلاک چین در آمریکا در آینده برای سایرین مطلوب تر شود.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :