آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 269900
تاریخ انتشار : 8 تیر 1399 12:15
تعداد بازدید : 55

با حکم دادگاه ۳ کشور

گوگل باید برای بازنشر محتوای ثالث پول بدهد

گوگل بعد از ماه ها مقاومت بالاخره در برابر رگولاتوری های برزیل، فرانسه و استرالیا کوتاه آمد و حکم دادگاه های این کشورها در مورد ضرورت پرداخت هزینه بازنشر محتوای ثالث را پذیرفت.
undefined

فناوران- گوگل از سال ها قبل از طریق بخش اخبار خود و برخی پلتفرم های وابسته دیگر اخبار و مطالب سایت های دیگر را بازنشر می کند، اما پولی از این بابت به تولیدکنندگان اصلی محتوا نمی پرداخت و مدعی بود با این کار به بیشتر دیده شدن مطالب مذکور کمک کرده و نباید پولی پرداخت کند. اما بعد از شکایت گسترده ناشران اخبار و گردانندگان سایت های مختلف از گوگل در کشورهای مختلف، این شرکت فناوری مجبور شد در سه کشور برزیل، فرانسه و استرالیا نسبت به پرداخت هزینه بازنشر محتوای تولیدشده توسط سایت های ثالث اقدام کند.
گوگل با انتشار مطلبی در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده که برنامه ای را برای پرداخت پول به ناشران مطالب باکیفیت خبری اجرا خواهد کرد. براد بندر معاون واحد مدیریت محصولات گوگل نیز از مذاکره با ناشران ثالث مانند اشپیگل در آلمان، شوارتز مدیا در استرالیا و Diarios Associados در برزیل برای دستیابی به توافق دوجانبه خبر داده است. در عین حال این توافق به معنای پولی شدن دسترسی کاربران عادی به محتوای خبری تولیدشده در این سه کشور نیست و گوگل کماکان این نوع محتوا را به رایگان در دسترس کاربران قرار می دهد.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :