آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270021
تاریخ انتشار : 15 تیر 1399 15:41
تعداد بازدید : 3556

تحقیقات در مورد انحصارطلبی گوگل در اروپا

رگولاتوری های چند کشور اروپایی به دنبال تحقیقات تازه از گوگل هستند تا مشخص شود آیا این شرکت با خرید فیت بیت اقدامی انحصارطلبانه و ناقض حریم شخصی انجام داده یا خیر.
undefined

فناوران- گوگل سال گذشته از خرید شرکت فیت بیت با پرداخت ۲.۱ میلیارد دلار خبر داد. فیت بیت به علت تولید مچ بندهای هوشمند ردگیری سلامت و برنامه ریزی فعالیت های ورزشی شهرت دارد و مقامات اروپایی بیم دارند این خرید موجب انحصار جدی گوگل در زمینه تولید این محصول شود.
همچنین این نگرانی وجود دارد که خرید فیت بیت توسط گوگل موجب دسترسی و سوءاستفاده این شرکت از اطلاعات خصوصی میلیون ها خریدار مچ بندهای هوشمند این شرکت شود و با توجه به سابقه سیاه گوگل در زمینه بهره گیری های تجاری و اطلاعاتی از داده های شخصی کاربران، مشخص نیست گوگل این بار با این اطلاعات چه می کند.
گوگل قصد داشت فرایند خریداری فیت بیت را تا سال ۲۰۲۰ تکمیل کند. اما اعتراض ها به این شرکت و اعلام نگرانی ها باعث شده تا این روند به تأخیر بیفتد. پیش از این اتحادیه اروپا پرسش نامه ای ۶۰ صفحه ای را برای گوگل و چند رقیب فیت بیت ارسال کرده بود و از آنها خواسته بود تا در مورد سرنوشت این خرید بر بازار محصولات دیجیتال حوزه ورزش و سلامت اظهارنظر کنند.
رگولاتورهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا می گویند با دریافت پاسخ ها تا ۲۰ ژوییه در این زمینه تصمیم گیری می کنند و نتیجه نهایی را ظرف چهار ماه آینده اعلام خواهند کرد.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :