آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270154
تاریخ انتشار : 22 تیر 1399 16:27
تعداد بازدید : 4882

با راه‌اندازی «سامانه استارتاپ پلاس»

فعالیت استارتاپ های حوزه بانکی تسهیل می شود

تقویت توان استارتاپ ها عنوان یک تفاهم نامه همکاری است که میان ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت فرابوم به عنوان نخستین پلتفرم بانک داری باز کشور امضا شد، تفاهم نامه ای دوجانبه برای تسهیل فعالیت استارتاپ های فعال حوزه بانکی کشور.


فناوران- این تفاهم نامه با هدف به کارگیری ظرفیت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت فرابوم در حوزه توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی مبتنی بر API در بستر توسعه اقتصاد مشارکتی به امضا رسید.
حمایت از توسعه محیط سندباکس برای افزایش ظرفیت خدمت رسانی و عملیاتی سازی اتصال تجاری کسب وکارهای منتخب از دیگر اهداف این تفاهم نامه همکاری مشترک است.
مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری، گفت: یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری برای ارایه سرویس به استارتاپ ها، راه اندازی کمپین کرونا پلاس بود. در حال حاضر 600 شرکت و استارتاپ فعال در حوزه خدمات آنلاین در این کمپین حضور دارند و سرویس های مرتبط با بیماری کرونا را ارایه می کنند.
به گفته محمدی، این شرکت ها در حوزه های مختلف خدمات آنلاین مانند آموزش، سلامت، ورزش، سرگرمی و توریسم، تولید محتوا، نوآوری اجتماعی، فروشگاه ها و غیره به مردم خدمت رسانی می کنند. 300 استارتاپ فعال در این کمپین شرایط بزرگ شدن و توسعه بازار و محصولات خود را داشتند.
وی افزود: از این تعداد، 180 استارتاپ با دریافت تسهیلات مالی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت شدند و بقیه هم با دریافت سوبسید و استفاده از خدمات زیرساختی و بازاریابی مورد حمایت قرار گرفتند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این که تا 10 روز آینده خبر خوبی برای شرکت های فعال حوزه فناوری‎های پیشرفته داریم، گفت: «سامانه استارتاپ پلاس» معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا 10 روز دیگر فعال می شود. این سامانه قرار است به استارتاپ های فعال حوزه هوش مصنوعی، بلاکچین، اینترنت چیزها و غیره خدمات ارایه کند.
صادق فرامرزی مدیر عامل شرکت فرابوم هم در این جلسه درباره خدمات ارایه شده در این شرکت، گفت: «بوم» نخستین هاب بانکداری باز در کشور است که از سال ۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد. فرابوم شرکتی است مبتنی بر نوآوری باز که در اشتراک دو روند جدید اقتصادی و فناوری تعریف شده است.
به گفته فرامرزی، گذر از بانک داری سنتی که بیشتر مبتنی بر جذب منابع و سود سپرده است به بانکداری مبتنی بر کارمزد برای اکوسیستم بانکداری، پرداخت و فینتک کشور مهم ترین هدف این شرکت از فعالیت در عرصه اقتصادی کشور است. وی همچنین گفت: خدمات شرکت ما مخاطبانی مانند بانک ها، بورس، بیمه ها و شهرداری دارد. شرکت فرابوم به عنوان یک نرم افزار تسهیل گر به مخاطبان ارایه خدمت می کند.
برای اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه، نمایندگانی از دو طرف تعیین شده اند. این نمایندگان طی جلساتی که از قبل تعیین خواهد شد وظیفه تدوین برنامه اجرایی توافقات، تعیین اعتبار مورد نیاز و نظارت بر اجرای صحیح برنامه ها را بر عهده دارند.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :