آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270196
تاریخ انتشار : 24 تیر 1399 12:43
تعداد بازدید : 3869

با آماده شدن سامانه جدید «همگرا» در سال 1399

تخصیص حمایت ها به بازی سازان از 28 تیرآغاز می شود

دبیرخانه همگرا اعلام کرد که پس از آماده سازی زیرساخت های لازم برای تخصیص خدمات حمایتی، آماده است تا از روز شنبه 28 تیرماه پذیرای درخواست های اعضای جدید خود باشد.
undefined

فناوران- ساختار حمایتی همگرا در حالی در گام دوم، به سال 1399 رسیده که بنا به اعلام دبیرخانه آن پس از پایان فرآیند ارزیابی از میان 119 متقاضی عضویت، 68 استودیوی بازی سازی (شامل تیم ها و شرکت ها) حائز شرایط عضویت و دریافت رتبه شدند.
این 68 استودیوی بازی سازی می توانند با نام کاربری که پیش از این در سامانه همگرا ثبت نام کرده اند، وارد حساب کاربری خود شده و درخواست حمایت خود را انتخاب و ثبت کنند که بلافاصله بعد از ثبت درخواست ، دبیرخانه همگرا فرایند تخصیص حمایت را آغاز خواهدکرد. 
براساس اعلام دبیرخانه ساختار حمایتی همگرا سال 1399، در این دوره تلاش شده تا حمایت های متنوع تری را با همکاری نهادهای دولتی و خصوصی به شرکت های بازی ساز ارایه شود.
سیدمحمدعلی سیدحسینی؛ معاون حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این خصوص گفت: اعتبار حمایتی که شرکت ها در پنل خود مشاهده می کنند، حداقل اعتبار آنها نزد ساختار حمایتی همگرا است. بدین معنا که این شرکت ها می توانند حمایت های ارایه شده توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای را در دو زمینه خدمتی «داخلی» و «صادراتی» مصرف کنند.
او همچنین گفت: در صورتی که اعضا متقاضی استفاده از خدمات حمایتی صادراتی باشند، اعتبار تشویقی بیش از یک برابر به اعتبار آنها اضافه خواهد شد. در واقع اعتبار قابل استفاده آنها در ساختار همگرا بیش از دو برابر قابل پرداخت خواهد بود.»
اتفاق دیگر اینکه، شرکت هایی که به عضویت برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق درآمده اند (شرکت های عضو همگرا به صورت خودکار به فهرست شرکت های خلاق اضافه خواهند شد)، می توانند از حمایت های این برنامه، مازاد بر اعتبار خود بهره مند شوند. 
ضمن اینکه معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز از بازی سازان حوزه بازی های جدی عضو همگرا با تخصیص اعتبار ویژه به این اعضاءحمایت خواهد نمود. 
بر اساس این گزارش، ساختار حمایتی همگرا در سال 1399 دستخوش تغییراتی شده و تمرکز بیشتر بر حمایت های صادراتی به اعضای این ساختار با همکاری «مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری» از جمله تغییرات امسال همگرا است. همچنین منابع حمایتی «ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» جهت بهره برداری شرکت های عضو به این ساختار اضافه شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :