آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270236
تاریخ انتشار : 25 تیر 1399 13:7
تعداد بازدید : 3456

تحقیقات اتحادیه اروپا از گوگل درباره سوءاستفاده از اطلاعات

گوگل به منظور جلوگیری از اعمال جریمه های اتحادیه اروپا قول داده تا از داده های شرکت فیت بیت سوء استفاده نکند اتحادیه اروپا نیز در این زمینه تحقیقات به عمل می آورد.
undefined

فناوران - گوگل در نوامبر سال ۲۰۱۹ از خریداری شرکت فیت بیت با پرداخت ۲.۱ میلیارد دلار خبر داد. از همان زمان نگرانی هایی در مورد سوءاستفاده گوگل از داده های خصوصی مشتریان شرکت فیت بیت ایجاد شد. منتقدان گوگل اعلام کردند این شرکت به طور قطع از این داده ها برای نمایش آگهی های هدفمند و متناسب با سلایق کاربران استفاده خواهد کرد. همین مساله موجب شد تا کمیسیون اروپا وابسته به اتحادیه اروپا با نهایی شدن این خرید مخالفت کند. این کمیسیون به گوگل تا ۱۳ جولای مهلت داد تا راه حلی برای رفع دغدغه های کشورهای اروپایی پیدا کند. از همین رو گوگل وعده داد تا از داده های خصوصی کاربران فیت بیت برای مقاصد تبلیغاتی سوءاستفاده نکند.
قرار است رگولاتوری های اروپا در مورد وعده های گوگل تحقیقات مفصلی را به عمل آورند تا مشخص شود آیا این شرکت به وعده های خود وفادار بوده است یا خیر. گوگل نیز از این تحقیق استقبال کرده و افزوده که از محصولات و داده های کاربران آنها استفاده تبلیغاتی نخواهد کرد. جمع بندی نهایی در این زمینه که موجب نهایی شدن خرید فیت بیت توسط گوگل می شود ظرف هفته های آینده صورت می گیرد.
منبع:مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :