آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270313
تاریخ انتشار : 29 تیر 1399 12:41
تعداد بازدید : 4537

بازی طولانی با موبایل نوجوان چینی را به بیمارستان کشاند

نوجوان چینی که بدلیل قرنطینه تمام طول روز را با تلفن همراهش مشغول بازی بود به بیمارستان منتقل شد.
undefined

فناوران - یکی از معضلاتی که امروزه والدین با آن روبه رو هستند اعتیاد فرزندانشان به تلفن های همراه هوشمند است. با پیدایش تلفن های هوشمند و در اختیار قرار گرفتن عموم مردم، حالا بیشتر افراد وقت خود را با این وسایل می گذارند. حضور در شبکه های اجتماعی مختلف یا انجام بازی های آنلاین از عمده فعالیت کاربران این وسیله بشمار می رود. اما استفاده مداوم و طولانی مدت از این وسیله ارتباطی خطراتی از جمله تهدید سلامت فرد را نیز به همراه دارد که باید به آن توجه داشت.
به تازگی یک نوجوان ۱۵ ساله چینی بدلیل استفاده مداوم از تلفن همراه خود به بیمارستان منتقل شد. «ژیائوبین» که از ماه فوریه و پس از اعمال قرنطینه در این کشور بدلیل شیوع ویروس کرونا تمام روز ها را با تلفن همراه خود مشغول بازی بود بدلیل ناتوانی در حرکت دادن دستش در بیمارستان بستری شد. 
بنا به گفته والدین این نوجوان، پسر آن ها با بستن در اتاقش اکثر روز را با تلفن همراهش بازی می کرد. در حالی که هر بار والدین این پسر از او در مورد استفاده بیش از حد از تلفن همراه هشدار می دادند او در جواب به آن ها می گفت مشغول انجام تکالیف مدرسه بصورت آنلاین است. 
این در حالی بود که ژیائوبین تمام طول روز را با بازی با تلفن همراهش خود می گذراند.
سرانجام پس از آنکه این نوجوان دچار حادثه شد و به زمین سقوط کرد به بیمارستانی در شهر «نان نینگ» واقع در استان گوانژی چین منتقل شد. 
پزشکان پس از معاینه این نوجوان که قادر به تکان دادن بازو و دست خود نبود متوجه شدند او دچار یک حمله مغزی شده است. پزشکان شیوه غلط زندگی ژیائوبین، تغذیه نامناسب و خواب ناکافی را علت این حمله مغزی اعلام کردند. 
مادر ژیائوبین به خبرنگاران گفت که پسرش در طول شبانه روز تنها ۲ ساعت می خوابیده است.
گفتنی است؛ در حالی که مراحل توانبخشی بر روی این نوجوان در بیمارستان ادامه دارد بازگشت بهبودی کامل او در پاره ای از ابهام است.
منبع:باشگاه خبرنگاران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :