آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270319
تاریخ انتشار : 29 تیر 1399 13:21
تعداد بازدید : 5259

فراخوان چهارمین دوره جایزه بازی های جدی منتشر شد

چهارمین دوره جایزه بازی های جدی با انتشار فراخوانی از افراد و تیم های علاقه مند به شرکت در این رویداد مهم صنعت بازی کشور، دعوت به حضور کرد. چهارمین دوره رویداد جایزه بازی های جدی در سه بخش اصلی، جشنواره بازی جدی سال 1399، هکاتون بازی های جدی 1399 و سمپوزیوم بازی های جدی 1399، دی ماه امسال برگزار خواهد شد.
undefined

فناوران- رویداد جامع جایزه بازی های جدی، سالانه توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عنوان متولی این صنعت و با جذب حامیان این حوزه، برگزار می شود. این رویداد در چهارمین دوره خود تلاش می کند تا زیرساخت های علمی و صنعتی را برای توسعه بیش از پیش بازی های جدی در کشور فراهم و حلقه های توسعه را از تحقیقات دانشگاهی تا تجاری سازی محصولات موجود در صنعت تقویت کند. 
رویداد جایزه بازی های جدی 1399، همچون دوره های گذشته با میلیون ها تومان جایزه و شبکه بزرگی از حامیان و همکاران فرصتی برای مشارکت در رشد بازی های جدی در کشور را فراهم کرده است.
این دوره رویداد با نگاهی کلان تر نسبت به سرگرمی های هدفمند، علاوه بر بازی های دیجیتال، حامی سایر سرگرمی های جدی همچون بازی های رومیزی یا شبیه سازها هم خواهد بود.
حامیان این دوره را موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ورزش و جوانان، شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب)، ستاد مبارزه با مواد مخدر، اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نهاد کتابخانه های عمومی کشور،دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی، صندوق نوآوری و شکوفایی، دانشکده چندرسانه ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه اصفهان و شتاب دهنده آواگیمز تشکیل می دهند.
 بخش اول: جشنواره بازی جدی سال 1399
مشابه سال های گذشته، در این دوره نیز جایزه بازی های جدی میزبان آثار تولید شده در این زمینه است. صاحبان اثر می توانند بازی خود را (نسخه جدید یک بازی یا نسخه بروزرسانی شده بازی در دوره های قبل جشنواره نهایتا تا روز جمعه مورخ 30 آبان ماه 1399 برای دبیرخانه جایزه ارسال کنند. پس از دریافت آثار ارسالی، بازی های جدی در سه مرحله مورد داوری تولید، داوری تجاری و داوری علمی قرار می گیرند و پس از بررسی های داوران، تیم های منتخب برای فینال، به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت. در مجموع بیش از 200 میلیون تومان جایزه در انتظار برندگان این بخش خواهد بود. 
دبیرخانه رویداد در چهار موضوع زیر به آثار منتخب جایزه نقدی اهدا خواهد کرد:
بازی جدی سال برنده جایزه بزرگ 200 میلیون ریالی بنیاد خواهد بود.
فینالیست های جشنواره مجموعا تا سقف 200 میلیون ریال جایزه دریافت خواهند کرد.
بازی هایی که در دوره های قبلی رویداد شرکت کردهاند، در صورت بهروزرسانی بازی خود می توانند مجددا در بخش بهترین به روزرسانی شرکت و شانس خود را برای برنده شدن جایزه 30 میلیون ریالی امتحان کنند.
دبیرخانه رویداد امسال به شکل ویژه مجموعا تا سقف 100 میلیون ریال جایزه برای بازی های جدی در حوزه سواد سیاسی تدارک دیده است. بر این اساس، بازی هایی که در حوزه آموزش انتخاب سیاسی مناسب، فهم ساختارهای سیاسی یا فرهنگ انتخابات ساخته شده باشند، به شکل ویژه مورد داوری قرار میگیرند.
  بخش دوم: هکاتون بازی های جدی 1399
هکاتون بازی های جدی یک رویداد بازی سازی سه روزه است که در تهران، تبریز و اصفهان برگزار خواهد شد. امسال به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا و همچنین توجه به مدیریت فردی در این شرایط به عنوان مسئله ای مهم، وزارت ورزش و جوانان با ارائه موضوع «مهارت های زندگی: مواجهه با همه گیری بیماری ها»  حامی مالی و طراح مسئله این رویداد در سه استان مذکور است و از بهترین بازی های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تقدیر خواهد نمود. لازم به ذکر است که موسسه نیماد نیز با توجه به موضوع، به عنوان معرف منتورهای تخصصی این حوزه، دیگر نهاد همکار در برگزاری این دوره است. بنابراین افراد و تیمهای علاقهمند می توانند نهایتاً تا روز جمعه مورخ 30 آبان ماه 1399 برای بهره مندی از این فرصت و شرکت در رویداد به صورت فردی یا تیمی ثبت نام کنند.. بازی های توسعه داده شده نهایتا تا نسخه دِمو، تجربه و ایده اولیه ساخت یک بازی جدی در موضوع مطرح شده هستند. در مجموع بیش از 100 میلیون تومان جایزه در انتظار برندگان این بخش خواهد بود. علاوه بر جایزه نقدی، بازی های منتخب حامیان، برای توسعه بازی مورد حمایت قرار خواهند گرفت. 
  بخش سوم: سمپوزیوم بازی های جدی 1399
بخش سمپوزیوم بازی های جدی پذیرای مقالات تخصصی و کارگاههای آموزشی در حوزه بازی های جدی است. مقالات فقط به زبان انگلیسی و نهایتا تا روز جمعه مورخ 30 آبان ماه پذیرفته می شوند. داوری مقالات با هدف افزایش کیفیت مقالات ارسال شده، سخت گیرانه و در سطح مقالات علمی-پژوهشی خواهد بود. از میان مقالات ارسال شده، مقالات منتخب علاوه بر دریافت جایزه نقدی، در روز سمپوزیوم به صورت شفاهی ارائه می شوند. در مجموع بیش از 20 میلیون تومان جایزه به مقالات منتخب تعلق خواهد گرفت.
 به شکل ویژه امسال دبیرخانه رویداد مجموعا تا سقف 70 میلیون ریال جایزه برای مقالاتی که به موضوع تجاری سازی بازی های جدی پرداخته باشند، تدارک دیده است.
برای شرکت در جشنواره یا هکاتون، دو فُرم جداگانه طراحی شده است که بنا به تمایل خود برای شرکت در هر کدام، می توانید یک یا هر دو فرُم را تکمیل کنید. در مورد ارسال مقاله به سمپوزیوم نیز لازم است تا مقالات خود را از طریق سامانه ارسال مقالات برای دبیرخانه بارگذاری کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :