آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270353
تاریخ انتشار : 30 تیر 1399 13:26
تعداد بازدید : 4560

هکرهای توییتر شناسایی شدند

گزارشی جدید حاکی از آن است که حمله به بیش از ۱۳۰ حساب کاربری در توییتر توسط گروهی از جوانان انجام شده است. این افراد با هیچ سازمان دولتی یا جرائم سازمان یافته ارتباطی ندارند.
undefined

فناوران- نیویورک تایمز در گزارشی نوشته است: هکرهایی که در عملیات نفوذ به حساب های کاربری توییتر شرکت داشتند، چند جوان بدون سابقه همکاری با سازمان های دولتی یا جرایم سازمان یافته هستند.
در این حمله حساب کاربری بیش از ۱۳۰ نفر از افراد مشهور در توییتر هک شد و هم اکنون سازمان اف بی آی و توییتر مشغول برررسی امر هستند.
طبق گزارش موجود این حمله با یک پیام شیطنت آمیز بین هکرها در پلتفرم دیسکورد (Discord)  آغاز شد. دیسکورد یک پلتفرم محبوب میان کاربران بازی های رایانه ای است.
این نشریه با ۴ نفری که در این عملیات هک شرکت کردند، مصاحبه کرده است.
در گزارش تایمز آمده است: مصاحبه با این افراد نشان می دهد حمله هکری توسط یک کشور یا گروه سازمان یافته ای از هکرها انجام نشده است. بلکه مسوول آن گروهی از جوانان هستند که حتی یکی از آنها در خانه مادرش زندگی می کند.
توییتر در پیامی اعلام کرد حدود ۱۳۰ حساب کاربری هدف حمله هکری قرار گرفته است. آنها با کنترل این حساب های کاربری، توییت هایی  منتشر کردند تا به وسیله بیت کوین از افراد کلاهبرداری کنند.
منبع:مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :