آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270457
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1399 9:45
تعداد بازدید : 4261

هوش مصنوعی در خدمت بهداشت روان کرونایی ها

یکی از تبعات ابتلاء به کرونا به خصوص در کودکان به خطر افتادن بهداشت و سلامت روان این افراد است. محققان دانشگاه یو سی ال ای برای حل این مشکل یک روبات هوش مصنوعی طراحی کرده اند.
undefined

فناوران- کودکان مبتلا به کرونا مجبورند از والدین خود جدا بمانند. این مساله فشار مضاعفی را به روحیه حساس کودکان وارد می کند و روبات «رابین» قرار است با حضور در بیمارستان های آمریکا به بچه ها کمک کند تا روحیه و شادمانی خود را حفظ کنند.
این روبات که می تواند به کمک دیگر کودکان مبتلا به بیماری های صعب العلاج نیز بیاید، توسط شرکت نوپای اکسپر تولید شده و حس تنهایی و جدا بودن از جهان را در کودکان کمتر می کند. این روبات ۱۲۰ سانتی متری، ۲۵ کیلوگرم وزن دارد و طراحی کودکانه ای دارد. صحبت کردن با کودکان و سرگرم کردن آنها مهم ترین کارکرد این روبات است. روبات یادشده از پلاستیک زیستی تجزیه شونده تولید شده و با استفاده از اشعه ماورا بنفش ضدعفونی وپاکسازی می شود.
هوش مصنوعی این روبات به آن کمک می کند تا با شناسایی روحیات و نگرانی های هر کودک به طور اختصاصی مکالماتی متناسب با حال و هوای مخاطب خود انجام دهد. واکنش های عاطفی این روبات بر اساس شرایط هر کودک شخصی سازی می شود و برای این کار دوربین های روبات حالات چهره و واکنش های کودک را ثبت و تحلیل می کنند. این اطلاعات برای تداوم واکنش های مناسب در حافظه روبات ثبت می شوند.
منبع:مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :