آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270576
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1399 10:54
تعداد بازدید : 4768

تسریع در ایجاد امضای دیجیتال با همکاری قوه قضاییه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه موضوع کد شغلی نیز با جدیت پیگیری شود، گفت: امضای دیجیتال و تمبر الکترونیک باید با همکاری قوه قضاییه اجرایی شود.
undefined

فناوران- علی آقا محمدی در مراسم رونمایی از نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال گفت: باید از ظرفیتی که در بازار سرمایه و بورس به وجود آمده، به بهترین شکل استفاده شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: باید نظام مشخصی برای اعتبار سنجی مشتریان ایجاد شود.
وی اضافه کرد: در بازار سرمایه باید از فرصتی که به وجود آمده و نقدینگی که اقشار مختلف مردم از محصلین، روستاییان تا کارگران به این بازار منتقل کرده اند به بهترین شکل استفاده شود و سرمایه گذاری ها با سرعت شکل بگیرد.
آقا محمدی گفت: در حوزه امضای دیجیتال و تمبر الکترونیکی باید با همکاری قوه قضاییه رو به جلو حرکت کنیم و موضوع کد شغلی نیز با جدیت پیگیری شود.
وی افزود: باید در سیستم بانک ها، مردم بتوانند با استفاده از نظام اعتباری به صورت ماهانه خرید انجام دهند و در پایان ماه، آن را تسویه کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : همچنین شرکت هایی که دارایی نامشهود دارند باید در بورس تحت تابلوی بورس دانش اعتبار پیدا کنند. فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این مراسم، گفت: اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، به صورت الکترونیکی در یکی از بانک ها از امروز اجرایی می شود و پیگیری می کنیم تا به تدریج در بقیه بانک ها نیز به این سمت حرکت کنیم. وی با بیان اینکه دیجیتالی و هوشمند شدن اقتصاد، به بهبود فضای کسب و کار کمک می کند گفت: هم اکنون رتبه ایران در فضای کسب و کار در دنیا ۱۴۰ است.
دژپسند افزود: باید به سمت بانکداری دیجیتال حرکت کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: رشد اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری و تأمین مالی و همچنین استفاده از ظرفیت های خالی تولید است که دیجیتال و هوشمند سازی اقتصاد به این فرآیند کمک می کند. محمد علی دهقان دهنوی معاون وزیر اقتصاد نیز در این مراسم گفت: نسخه الکترونیکی سفته د ر گام نخست برای تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا آغاز می شود و به سایر تسهیلات تسری خواهد یافت.
وی افزود: دلیل اصلی ضعف در رشد اقتصادی در کشور موضوع تأمین مالی است و اگر تنگناهای اعتباری را رفع کنیم بیشترین نقش را در رشد و توسعه دارد. دهنوی افزود: یکی از مشکلات کشور این است که اعتبارات به اندازه به دست مردم نمی رسد و مردم قادر نیستند دارایی های خود را به عنوان وثیقه برای دریافت اعتبارات قرار دهند و فرآیند اعطای اعتبار پیچیدگی و زمان بری طولانی دارد. وی گفت: این طرح یکی از طرح ها در راستای راهبرد کلی توسعه اقتصاد هوشمند و گسترش ابزارهای الکترونیکی برای تسهیل فضای کسب و کار در وزارت اقتصاد است.
منبع:صدا و سیما 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :