آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270707
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399 11:16
تعداد بازدید : 4839

هواوی نیمی از بازار چین را در اختیار گرفت

با وجود رکود ایجاد شده در بازار فروش گوشی های هوشمند در کشور چین به دلیل شیوع ویروس کرونا، هواوی همچنان به پیشرفت ادامه داده و تقریباً ۵۰ درصد از سهم کلی بازار را در اختیار گرفته است.
undefined

آی تی من- بازار گوشی های هوشمند در کشور چین، در سه ماهه دوم امسال، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی، با افت جدی روبرو شده و بر اساس گزارش شرکت تحلیل گر Counterpoint، این افت برابر با حدود ۱۷ درصد بوده است. 
دلیل اصلی این افت را می توان در شیوع ویروس کرونا و معیارهای جدید زندگی در شرایط قرنطینه جست وجو کرد. با وجود این، حتی این ویروس مرگبار هم نتوانسته جلوی پیشرفت هواوی را در بازار چین بگیرد. 
بر اساس گزارش یادشده، برند هواوی و زیرمجموعه هایش در مجموع چیزی حدود نیمی از گوشی های هوشمند به فروش رفته در بازار چین را به خود اختصاص داده اند. 
به بیان دقیق تر، ۴۶ درصد از گوشی های به فروش رسیده در این بازار بزرگ، به این برند تعلق دارد. 
فروش گوشی های هوشمند 5G هم در این مدت کاملاً چشمگیر بوده و حدود ۶۰ درصد از دستگاه های به فروش رسیده، به فناوری ارتباطی نسل پنجم مجهز بوده اند. 
 شرکت تحقیقاتی CINNO نیز گزارشی درباره وضعیت بازار گوشی های هوشمند در کشور چین، در همین بازه زمانی (سه ماهه دوم سال جاری میلادی) منتشر کرده است. 
گزارش این شرکت، ناامیدکننده تر به نظر می رسد و کاهش کلی ۲۴.۷ درصدی مجموع فروش گوشی را نشان می دهد.
این در حالی است که از نظر عملکرد برندهای مختلف، نتایج منتشر شده تا حد زیادی با آمار Counterpoint هم خوانی داشته اما سهم شرکت ها کمی تفاوت دارد. 
بر مبنای این گزارش، هواوی با سهم ۴۰.۲ درصدی از بازار، صدرنشین است.  علی رغم افت ایجاد شده در بازار فروش گوشی های هوشمند در کشور چین، شرکت های فعال در این بازار، به سرعت در مسیر توسعه محصولات مجهز به فناوری ارتباطی 5G گام برمی دارند. 
در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳۳ درصد از گوشی های هوشمند به فروش رسیده در بازار چین، به فناوری 5G مجهز شده اند. 
این رقم در مقایسه با سهم ۱۶ درصدی در سه ماهه اول ۲۰۲۰ میلادی قرار می گیرد. جالب است بدانید که این آمار در ماه ژوئن، حتی بالاتر هم بوده و به ۴۰ درصد رسیده است. 
 هواوی در بازار گوشی های هوشمند 5G هم صدرنشین بوده و سهم ۶۰ درصدی را به خود اختصاص داده است. 
گوشی های هوشمند 5G در بازار چین همچنان از نظر قیمتی در رده متوسط رو به بالا قرار داشته اما به مرور زمان شاهد روند کاهش قیمت برای این محصولات خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :