آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270712
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399 11:38
تعداد بازدید : 302

اولین واحد تولید رایانه های آماده در خودروهای خودران ساخته شد

شرکت چینی بایدو به منظور عملیاتی کردن روند تولید خودروهای خودران از تکمیل واحد تولید رایانه های آپولو خبر داد که قرار است رایانه های مورد استفاده در این خودروها را عرضه کنند.
undefined

فناوران- بایدو این واحد را اولین واحد تولید رایانه های آماده به استفاده در خودروهای خودران در جهان نام گذاری کرده و افزوده که این رایانه ها از سرعت و توان پردازش بالایی برای تسهیل هدایت خودروهای خودران برخوردارند.
رایانه های یادشده قادر به دریافت و پردازش اطلاعات ۵ دوربین و ۱۲ رادار مافوق صوت نصب شده بر روی خودروهای خودران بایدو هستند. در این رایانه ها از پردازنده های Xilinx و میکروکنترل کننده های شرکت تراشه سازی اینفینیون استفاده شده است.
از جمله دیگر قابلیت های این رایانه ها می توان به تسهیل روند پارک خودروهای خودران بدون نیاز به دخالت انسان، تنظیم سرعت و شتاب موتور خودرو و غیره اشاره کرد. قرار است این رایانه ها در نیمه دوم سال جاری میلادی برای استفاده عمومی آماده و عرضه شوند.
پیش از اینان ویدیا نیز از تولید رایانه های اختصاصی خودروهای خودران برای استفاده شرکت هایی مانند جنرال موتورز و تویوتا خبر داده بود. اما چین نمی خواهد در این زمینه به هیچ شرکت آمریکایی وابسته باشد.
منبع:مهر


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :