آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270877
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1399 11:28
تعداد بازدید : 4714

ورود ۲۰ شرکت دانش بنیان به بورس تا پایان سال

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود ۲۰ شرکت دانش بنیان و استارت آپی به تابلوی بورس تا پایان سال خبر داد.
undefined

فناوران -  علیرضا دلیری گفت: اکنون تعداد ۳۵ شرکت دانش بنیان و استارت آپی روی تابلوهای بورس هستند و فعالیت می کنند. وی با بیان اینکه بنا بود تا پایان سال ۵ شرکت دانش بنیان به این شرکت ها در تابلوهای بورس اضافه شوند، گفت: اما در صدد برآمدیم شرکت های دانش بنیان بیشتری را به تابلوهای بورس ببریم زیرا این اتفاق باعث فروش میلیاردی آنها می شود. به گفته دلیری، اکنون برای ۲۰ شرکت دانش بنیان و استارت آپی در حال رایزنی هستیم که تا پایان سال به تابلوهای بورس ورود پیدا کنند. دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: تابلوهای بورس یک محل تأمین مالی خوب برای شرکت های دانش بنیان محسوب می شود و می تواند تحولی را در کشور و در اقتصاد دانش بنیان ایجاد کند. دلیری تاکید کرد: با توجه به اینکه رشد شرکت های دانش بنیان بالاست و می توانند رشد سرمایه مؤثری داشته باشند؛ از این رو ورود آنها به بورس نیز تأثیر بسزایی در رشد شاخص بورس خواهد داشت. دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه بعضی از شرکت های دانش بنیان ۲۲ برابر در بورس رشد پیدا کرده، خاطر نشان کرد: این شرکت ها با این رشد زیاد، می توانند در کشور تحول آفرین باشند. وی با تاکید بر اینکه این شرکت ها توانایی بالا نگه داشتن شاخص بورس را دارند، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۵ شرکت وارد بورس می شوند و این به نفع بورس و آینده کشور است؛ اکنون این شرکت ها در حال طی مراحل ورود هستند. دلیری تاکید کرد: چشم انداز بورس در کشور با حضور شرکت های دانش بنیان بهتر می شود چرا که در اقتصاد کشور بسیار تأثیر گذار خواهد بود. این شرکت های دانش بنیان و استارت آپی ۷ درصد بورس ایران را به خود اختصاص داده اند.
دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ارزش ۳۵ شرکت دانش بنیان در بورس در ابتدای سال ۹۸ برابر با ۲۸ هزار میلیارد تومان بوده در حالی که با رشد صورت گرفته در اردیبهشت ۹۹ به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :