آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270904
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1399 10:12
تعداد بازدید : 4734

با سرعت هزار گیگابیت بر ثانیه

سامسونگ سراغ توسعه فناوری 6G رفت

سامسونگ در حالی برنامه ریزی برای توسعه فناوری 6G با سرعت هزار گیگابیت بر ثانیه است و تاخیر ده میلی ثانیه ای را برای آن پیش بینی کرده است.
undefined

آی تی من- در حالی که فناوری 5G در برخی از کشورها هنوز توسعه نیافته، سامسونگ درصدد است تا فناوری 6G را ارایه کند و پیش بینی کرده که این فناوری تا سال ۲۰۲۸ وارد بازار شود.
سامسونگ اعلام کرده که توسعه ی فناوری 6G را از سال ۲۰۲۱ آغاز می کند و انتظار دارد تا اولین سرویس های تجاری آن سال ۲۰۲۸ راه اندازی شوند و تا سال ۲۰۳۰ به شکل کامل گسترش یابد. بر اساس گزارش سامسونگ، سرعت، تأخیر و پایداری مهم ترین پیشرفت های 6G نسبت به 5G خواهد بود. این شرکت همچنین در توضیح فناوری 6G آورده است: در حالی که 5G برای دستیابی به نرخ داده با سرعت ۲۰ گیگابیت در ثانیه طراحی شده بود، در 6G هدف ما انتقال داده با سرعت هزار گیگابایت بر ثانیه است تا به کاربر تجربه واقعی یک گیگابایت بر ثانیه را ارایه دهیم. سامسونگ پیش بینی کرده که در این فناوری تاخیر به زیر ۱۰ میلی ثانیه برسد و پایداری نسبت به شبکه 5G ده برابر بیشتر شود و به این ترتیب می توانیم شاهد انجام کارهایی مثل عمل های جراحی از راه دور و واکنش اضطراری باشیم. این شرکت کره جنوبی همچنین چندین مورد استفاده از این فناوری را مطرح و پیش بینی کرده که وضوح تصویر در محتوای واقعیت افزوده تا 8K و در واقعیت مجازی تا 16K افزایش یابد.  این در حالی است که فناوری 5G نمی تواند چنین سرعتی را فراهم کند. دو مورد دیگر که سامسونگ برای فناوری 6G در نظر دارد توسعه ی هولوگرام با عمق بالا و نیز استفاده از این فناوری در هوش مصنوعی است چرا که معتقد است این فناوری باعث کاهش مصرف برق، پیش بینی و رفع مشکلات شبکه و بهبود عملیات انتقال می شود. روشن است که تا توسعه ی شبکه ی 6G هنوز راه طولانی در پیش است اما سامسونگ و شرکت های دیگر همچون اریکسون، هواوی و شیائومی هم اکنون روی 6G کار می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :