آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270961
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1399 10:23
تعداد بازدید : 3326

روباتی که حیوانات را سرگرم می کند

محققان از تولید روباتی به نام پمپکی با قطعات قابل تعویض خبر داده اند که می تواند حیوانات اهلی و خانگی مانند گربه ها را سرگرم کند.
undefined

فناوران- روبات یادشده که به شبکه وای فای خانگی متصل می شود با استفاده از یک اپلیکیشن اندرویدی یا آی او اس کنترل می شود و دارای یک دوربین برای دریافت اطلاعات از دنیای خارج نیز هست. لذا می توان آن را از راه دور اعم از منزلی دیگر یا محل کار کنترل کرد.
این روبات کوچک چرخدار می تواند با حرکت مارپیچ و بالا و پایین پریدن با حیوانات بازی کند، از خود اصواتی را خارج کند و حتی رفتار حیوانات را زیرنظر بگیرد. دوربین این روبات که ۷۲۰ پیکسل دقت دارد، مجهز به ال ای دی های مادون قرمز و قابلیت دید در شب است.
بازوهای این روبات می تواند اشیایی را در دست گرفته و با حرکت دادن آنها در برابر حیوانات آنها را سرگرم کند و نیز اشیای یادشده را به سمتی پرت کند تا آنها برای یافتن و بازپس دادن اشیای مذکور حرکت کنند. روبات مذکور قادر به جمع آوری اشیای زائد و مزاحم نیز هست و با یک باتری ۲۶۰۰ میلی آمپری که برای هشت ساعت استفاده کافی است، شارژ می شود. روبات مذکور در آینده نزدیک با قیمت ۲۲۹ دلار عرضه می شود.
منبع:فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :