آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 270980
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1399 11:28
تعداد بازدید : 3323

تبادل اطلاعات امنیت سایبری میان هند و اسراییل

هند و اسرائیل برای مقابله با بیماری کووید-19 اطلاعات امنیت سایبری خود را مبادله می کنند.
undefined

فناوران- یدیدیا کلِین(Yedidia-Clein)، معاون ستاد رژیم صهیونیستی در گفت وگویی با وبگاه تخصصی «Sputnik» اظهار داشت که هند و اسرائیل در حال تبادل اطلاعات امنیت سایبری به عنوان بخشی از چارچوب همکاری های 2 جانبه برای مقابله با تهدیدات ناشی از دیجیتالی شدن سریع فرآیندها در میان همه گیری ویروس کرونا هستند.
در اواسط ماه ژوئیه امسال، اسرائیل و هند تفاهم نامه ای را برای گسترش دامنه اطلاعات رد و بدل شده در مورد امنیت سایبری در میان تشدید تهدیدهای ناشی از دیجیتالی سازی سریع اجباری کروناویروس امضا کردند.
یدیدیا کلِین گفت :  ما هنوز راهبرد کاملی نداریم، اما آنها در حال همکاری و تبادل اطلاعات در مورد تهدیدات سایبر هستند. ما می دانیم که بیماری کووید-19 به کشورها نشان داد که ما نیز در جبهه سایبری آسیب پذیر هستیم. همکاری 2 جانبه در زمینه امنیت سایبری همچنین شامل تبادل بهترین اقدامات و تجربه است.
بنابه ادعای کارشناسان، اسرائیل جزو اولین کشورهایی بود که به دلیل بیماری همه گیر کرونا، قرنطینه را اعمال کرد و پس از گذشت موج اول دوباره بازگشایی ها را انجام داد. دولت رژیم صهیونیستی به طور گسترده از ابزارهای دیجیتالی برای ردیابی افراد دارای ویروس استفاده کرده است؛ براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، اخیراً بیش از 82 هزار مورد جدید ابتلا و 598 مرگ ناشی از بیماری مشاهده شده است.
هند، که در نیمه اول سال جاری موارد نسبتاً اندکی از این بیماری همه گیر داشت، اکنون به عنوان سومین کشور دارای شیوع گسترده در طی یک ماه شناخته شده است؛ مقامات بهداشتی هند تاکنون بیش از 2.2 میلیون مورد ابتلا و بیش از 44 هزار مرگ و میر ناشی از کرونا را گزارش داده اند.
منبع:سایبربان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :